Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell kiejteni azt helyese...

Hogy kell kiejteni azt helyesen, hogy tooltip?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 09:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

[link]


("play" ikonra kell kattintani - fektetett háromszög)

2016. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az egyik csúcsára van állitva. És olyan hangokat ad ki amiket nem tudok azonositani.
2016. júl. 19. 15:54
 3/16 anonim ***** válasza:

Jópár angol akcentus léezik. Az imént bár linkelt valaki a forvo-ról, de ne feledjük: ott is sok féle akcentusú illető mondja fel az adott szavakat!


Kedves kérdező, a standard, brit "BBC" angol akcentussal, kb:


"tűltep"/"cűltip" között ejtendő.


De persze nincsenek rá magyar hangok, betűk.


Ajakkerekítés nélküli "ű"-t képzelj el, hasonló a japán megfelelő magánhangzóhoz, olykor a magyar "u"-hoz közelít.


Az angolban majdnem egységesen a magyar "i" és "e" között ejtik a legtöbb írott "i" hangot, de persze az angol nem fonatikusan ír, szóval van, amikor "áj"-nak ejtik azt.


Az angol "t" is más, tágabb hangtartományú a magyarénál. A standard magyarban a "t" dentális, tehát a metszőfog felett közvetlenül képzettük, de egyes tájnyelvi magyarban veloáris, tehát egy centivel feljebb képzik, keményebben szól.


Evvel szemben az angol "t" -főleg a brit- hehezettebb, és a magyar "c"-től a magyar "t"-ig terjed. Az angol anyalyevű nem hallja ki áltáaban, hogy ő más nyelvűekhez képest mikor ilyen ,mikor olyan hangzót ejt, az angol "t" ejtésekor.


De, mondom, a standard brit akcentusról írtam itt. Némely ponton egységes a briteknél, némelyik tényező pl az usa-ban is.

2016. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

jav:

*ALveloáris

*fonEtikus

2016. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
..pardon... ALVEOLáris
2016. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 chtt ***** válasza:

"Az egyik csúcsára van állitva."

Ó, ugyan már!

Egyébként teljesen oké, ahogy kiejti... és különben is, ez nem tűnik kiejthetetlen szónak. Írd be akármelyik szótárba, hogy "tool", ha véletlenül nem ismernéd, és tedd hozzá, hogy [tip]...

https://www.youtube.com/watch?v=Il3elKf93yg

2016. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nekem azért esik nehezemre, mert nyelvi analfabéta vagyok. Tehát ha jól értem új hangokat kell egy nyelvnél megtanulni...

És vita h melyik tájszólás szerint...

2016. júl. 19. 18:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Nincs ebből vita. :) Mondom, bármelyik kiejtés oké, amely valamelyik angol, létező, aktuális akcentust lefed. :) Én csak írtam egy példát neked, mégpedig a standardot, mivel azt fogják a legesélyesebben legtöbben érteni.


A másik szempont: milyen célból kell neked a kiejtés? Ettől is függhet, melyik akcentus preferálandó... De ha mindegy számodra, melyik, oké.


Amúgy ott a google fordító is, ha technikai problémád van a forvo-val, akkor hátha a google fordító szókiejtője... Ott a bal alsó sarokban találsz egy hangszóró ikont, arra katt. Arra működik?


De egyébként aki linkelte a youtube-ról, az is teljesen oké. Azt csak lejátsza a géped...


Vagy pl a

howjsay.com


Itt rá a szóra, és kiejti.

2016. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 chtt ***** válasza:
A howjsay nem ismeri a szót, én is ott kezdtem, mert az a kedvenc kiejtős oldalam. A "toolkit" a legközelebbi találat, akár azt is meghallgathatod, ha a youtube-ot nem találtad elé jónak. Csak kit helyett majd "tip"-et mondj, és annyi.
2016. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazából nincs komoly célja csak annyi hogy ne nézzen mindenki hülyének mikor a magyar nyelv fonetikája szerint mondom ezeket. Eddig így volt.:)))
2016. júl. 19. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!