Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar az a manapság...

Csak engem zavar az a manapság gyakran használt szó, hogy: "igazándiból"? Szerintem bosszantóan modoros és irritáló.

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 22:13
 1/10 TR75 ***** válasza:
57%

[link]

Igazában nincs baj vele, de valójában nem kellene sokszor használni, mert még nem honosodott meg ténylegesen az "igényes(nek mondott)" köznyelvben.

Én is csak modoroskodásként használom, engem igazándiból szórakoztat az irritatív felhangja :-D

2016. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha ez volna a mai magyar nyelvhasználat legnagyobb problémája, nagyon boldog lennék.

Engem sokkal jobban irritál, hogy a tizenéves korosztály mondatai rendre ba*megre végződnek a buszon meg a villamoson, és tele vannak ocsmánysággal.

És az is, hogy a tévében is olyan szinkronok készülnek már manapság, ami ugyanerre a szintre alacsonyodott.


Az igazándiból-lal semmi baj sincs, számomra a szinonimája, a valójában, sokkal modorosabban hatna élő beszédben.

Bár írott meg az igaformában meg az igazándiból lenne inkább zavaró

2016. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem modoroskodo, inkább kisgyerekes.
2016. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de sajnos ennél sokkal nagyobb problémák vannak az életben.
2016. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazándiból engem inkább más szavak zavarnak, például: kajak,kajakra, feszt,effektíve.


;)

2016. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd úgy "két óra magasságában" majd "maximálisan" egyet fogok érteni veled.
2016. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem a 'manapság' szó idegesít!! :D:D

meg az 'alapból'


az igazándi nem új-keletű, elég régóta hallani és nem is fiatalok használják, mert ooolyan vicces, hogy na:D:D

2016. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokkal egyértelműbben hibás, és súlyosabb, tömegesen elterjedt nyelvi hibák léteznek ehhez képest.


És hogy erre is reagáljak:


"Engem sokkal jobban irritál, hogy a tizenéves korosztály mondatai rendre ba*megre végződnek a buszon meg a villamoson, és tele vannak ocsmánysággal."


Tinik?? Pici gyerekek nem kis hányadától hallom, falvakban és városokban! Ez még borzasztóbb... (És aggasztó.)

2016. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(Még annyit zárójeolben: bizonyos közegekben, ha nincs kiskorú a közelben, én mértékkel elfogadhatnak tartom a vulgaritást a felnőttektől, hiszen feszültséglevezető is, és természetes, nyílt megnyilvánulást fed; ellenben nem ez a prototípusa az anyanyelvi beszédnek, ezért háborít fel, ha gyermekek így beszélnek, akár csupán ritka esetben...)
2016. aug. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

* záróJELben

Hibázni emberi dolog. Míg a következettesen hibás alklamazás már probléma.

2016. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!