Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes egyedül autodidakta...

Érdemes egyedül autodidakta módon elkezdeni japánul tanulni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, érdemes, kivitelezhető egyáltalán? Vagy érdemesebb inkább tanárral elkezdeni? Inkább olyanok véleménye érdekelne akik már tanulták. Amúgy angolul tudok, tudom az sokat nem jelent.

2016. okt. 23. 22:37
 1/7 anonim válasza:
33%
Érdemes.Én "autodidakta" módon kezdtem el koreaiul tanulni a nyáron és habár azóta suli miatt sajnos nem volt időm folytatni,de elég sok mindent sikerült megtanulni és imádom ❤
2016. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Én egy évig tanultam japánt tanárral. Úgy sem volt egy könnyű menet. Most némettel próbálkozom egy tanfolyam csomaggal, de a japánt biztosan nem vállalnám be így.

Nekem két dolog okozott nehézséget. A szavak hangzása teljesen eltér az európai nyelvektől. Van néhány Európából átvett szavuk de azt is teljesen másképp mondják. Pl. white board > próbálom fonetikusan leírni ahogy én hallottam kb. hovajto bódo.

A másik küzdelmes dolog az írás. A két abc a katakana, hiragana valamint a képírás a kanji.

A japán tolmácsunknak volt egy fordítógépe amiben lehetett keresgélni az ismeretlen kanji-kat. Hát még azzal sem volt egyszerű és csak angol-japán viszonylatban dolgozott a gép.

Összegezve ha tanár nélkül képes lennél megtanulni japánul az az én szememben maga lenne a csoda. Dehát mások vagyunk. Sok sikert !

2016. okt. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes autodidakta módon ismerkedni egy nyelvvel, sokkal jobb, mintha egyáltalán nem is foglalkoznál vele. :)


De ennek azért vannak határai. Egy nyelvvel ismerkedni, meg hatékonyan tanulni egy nyelvet, az azért nem ugyanaz.


Autodidakta nyelvtanuláshoz három dolog feltétlenül szükséges:


1) Egy módszertanilag jól felépített nyelvkönyv. Amiből nyelvtanárral jól lehet haladni, nem biztos, hogy autodidakta tanuláshoz is megfelel. (És ez elég problémás, mert a nyelvkönyveket általában oktatási segédeszköznek írják, nem autodidakta célra.)


2) Szótárak, szótárak és szótárak. Fontos, hogy ha találkozol egy ismeretlen szóval, akkor azt meg tudd ismerni, jelentését tekintve is, meg a nyelvtani paramétereit tekintve is.


3) Élő nyelvi környezet! Ez a legfontosabb. Sokat kell tévézni, rádiózni, netezni az adott nyelven (olvasni és hallgatni), de az élő nyelvi környezetet és a személyes kommunikációt semmivel sem lehet pótolni. Anélkül nem lehet autodidakta módon nyelvet tanulni. (Tapasztalatból mondom, tanultam autodidakta módon nyelvet.)


+1) Ha az ember arra kényszerül, hogy autodidakta módon tanuljon, azért törekedjen rá, hogy szervezett formában is tanulhasson, ha úgy adódik.

2016. okt. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanultam én is önállóan nyelvet, ezért mondom: vágj bele.

Csak legyen önfegyelmed, hogy igenis tanulod, mert ez a nehéz része. Nekem is volt h sokáig hanyagoltam...

2016. okt. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Érdemes, mert a japán nyelv könnyű magyarnak. Nekem egyedül az írás okoz nehézséget. Ellentétben a magyartól eltérő nyelvtanú, hangkészletű európai nyelvekkel.
2016. okt. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Én egy nagyszerű tanárral kezdtem a japánt, aki azóta sajnos már nem tanít engem. Ezerszer könnyebb volt vele, mintha magamtól álltam volna neki egy full idegen nyelvnek. Az írásnál majd figyelj a vonássorrendre, úgy a legkönnyebb elsajátítani, és először a hiraganát mindenképp tanuld meg. A nyelvtan szerintem még az angolnál is könnyebb, az angoltudásod pedig sokat fog segíteni, meglátod. :) A Guide to Learning Hiragana and Katakana jó könyv írásgyakorláshoz, én is abból tanítok.
2016. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A libdo csodákra képes.

(biztos érted)

2016. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!