Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt olyan, aki PORTUGÁLT...

Van itt olyan, aki PORTUGÁLT tanul?

Figyelt kérdés
Csak mert én igen, és kíváncsi vagyok, hogy vannak-e rajtam kívül. Ha tanulod, hol és kitől és miért?:)
2010. máj. 9. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én akartam, de nem találtam magántanárt, ezért spanyolt kezdtem el tanulni. Ha viszont lediplomázok, és lesz rá időm, megint keresni fogok. Pesten van? Mert én amúgy fehérvári vagyok, és itt nem találtam:(
2010. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Én spanyolt akartam tanulni az egyetemen, de ahhoz kellett volna nyelvi előképzettség, a portugálhoz pedig nem. Nagyon szeretem a portugált, de szeretnék spanyolul is megtanulni, mert az még mindig az 1. számú szerelmem. Egyébként Pesten, az ELTE-n tanulom.
2010. máj. 9. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Portugál, vagy spanyol, ez szinte mindegy. Én tudok spanyolul, munkám során kezembe kerül portugál szakirodalom, és egy az egyben el lehet olvasni, olyan, mint egy tájszólás. Portugál = spanyol orosz kiejtéssel. (Mondjuk a francia is majdnem ilyen "átlátszó" spanyol alappal.) Tervezem, hogy egyszer majd (hobbyból, minden különösebb cél nélkül) megtanulom normálisan a portugált, de kifejezetten nehéznek ígérkezik, mert könnyű elfelejteni, hogy mi azonos és mi tér el. Különben hasznos nyelv, és a hasznosságához képest kevesen ismerik. Ráadásul a hangzása is érdekes, talán szépnek is nevezhető (ami pl. a spanyolról abszolúte nem mondható el).
2010. máj. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok...hmm... nem is tudtam h portugálra nem kell nyelvvizsga... a régi rendszerben szerintem kellett, vagy nem indult, nem tudom (a 144 pontosban)...de mondjuk ez nekem mind1 mert számomra a svéd az elsőszámú imádott nyelv, mondjuk az a minorom (mert német kellett volna, és azom nincs a főszakhoz) japán meg a major:) de akkor ha marad mondjuk a +18 kreditemből, akkor abból vehetnék fel portugál órákat eszerint?! (ha nem kell hozzá nyelvvizsga, akkor elvileg lehet órát látogatni, nem?)

Amúgy én franciával éreztem úgy, h a spanyol nagyon könnyű volt (akkor már 3 éve tanultam franciát ). Szal fordítva is működik :)

2010. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor reagálok:


a másodiknak: szerinted a spanyol nem szép nyelv? Ez érdekes, szerintem gyönyörű, a hangzása is! Igen, az oroszt már mondta a tanárunk is, hogy mennyire hasonló!

Ez egyébként érdekes, hogy szerinted hasznos nyelv. Miért gondolod? Csak mert szerintem nem sokat tudok vele így kezdeni, hanem majd a spanyolt szeretném mellé megtanulni.


a harmadiknak: nekem a portugál a minorom, és kétlem, hogy indulna ilyen 0 kreditesben, vagy így külön, tehát, hogy nem minor. Itt a minoron is nagy szórás volt, félévkor az emberek felét kiszórták.

2010. máj. 14. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:

"a másodiknak: szerinted a spanyol nem szép nyelv?"


Átlagosan nem. Úgy értem: nem abból a szempontból, hogy hogy hangzik, amikor a középosztálybeli, képzett, jól artikuláló tévébemondó vagy énekesnő adja elő a nyelvet, hanem ahogy általában hangzik. Mondjuk egy dominikai paraszt vagy kolumbiai munkás szájából kb. olyan a spanyol, mint valami furcsa szlovák dialektus. A másik probléma, hogy a spanyol rettentő monoton, kevés nyelvben van ilyen kevés hang. Viszont ha nem is szép, de vicces, vidám nyelv. Nagyon jópofa szóösszetételekkel, szóképzésekkel van tele.


"Miért gondolod? Csak mert szerintem nem sokat tudok vele így kezdeni, hanem majd a spanyolt szeretném mellé megtanulni."


A portugál nemzetközileg majdnem olyan súlyú nyelv, mint a spanyol (Brazília miatt), ugyanakkor aránytalanul kevesen beszélik. Természetesen ezekre a "kis" nyelvekre általában kevés igény van, de ha a szokásos angol/német/francia/orosz/stb. mellett valaki egy ilyen nyelvet is tud, az hatalmas előny. Spanyolul túl sokan tudnak.

2010. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, ezzel felvidítottál:) Egyébként szeretnék Brazíliában élni egy ideig, nagyon vonz az a kultúra.


Igen, így már értem a spanyolról a véleményed, én még csak dalokban hallottam, illetve hasonlókban, tehát nekem gyönyörűnek tűnt ez alapján. Bár én fordítva vagyok bekötve: a németet imádom, a franciától viszont kiráz a hideg:D

2010. máj. 14. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!