Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki, aki tud héberül,...

Valaki, aki tud héberül, segítene nekem egy dalszöveg fonetikusra átírásában és lefordításában?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túl nagy kérés, de nagyon hálás lennék! :)

Tényleg, ha valaki veszi a fáradságot, nem kívánok semmilyen magasztos, szépen magyarosított fordítást, annak is nagyon örülnék, ha csak szimplán szó szerint e lenne fordítva, a magyarosítást már én is meg tudom írni, csak sajnos héberül nem tudok :D


Ez a szám tetszik nagyon, de sajnos nem találtam semmilyen fordítást, még angolt sem :(


[link]


Google fordító segítségével azért nagyjából értem, miről lehet szó, de sok minden nem egyértelmű.


Köszönöm szépen előre is a segítséget! :)



2017. jún. 13. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én sem értek mindent, de kb erről szól, nagyon szabad fordításban:


Milyen egyszerű mindenkit megcímkézni és megítélni az embereket, már minden kategória készen van a fejünkben:

Hogy minden baloldali áruló,

Minden arab terrorista,

Minden ultraortodox rabló,

Minden telepes felelős Rabin haláláért,

Minden telavivi vegán,

(Itt jön egy sztereotípia, amit egyszerűen nem tudom, mire utal, valami olyasmi, hogy egész Netivot hagyományőrző, aminek semmi értelmét nem látom)

Minden vallásos primitív és útközben kitörölték Darwint.


Ne rakjatok be semmilyen kategóriába,

Ne értsetek velem együtt a Wikipédián (ezt a részt nem vágom, mire utal)



Nevezz Don Quixote-nak, aki mer szembeszállni,

Tűzz ki vérdíjat a fejemre és állíts fel guillotine-t a sarkon,

A kor démonai elmúltak,

A király meztelen,

Töröljetek mindent, amit eddig tudtatok rólam,

Nem vagyok telepes, nem vagyok vallási fanatikus, aki semmibe nézi a nőket,

A valóság nem akadályozza meg, hogy azt higgyük,

Minden keleti származású zsidó szegény,

Minden nem vallásos ember disznó,

A nők helye a konyhában van,

Minden orosz imádja Sztálint,

Minden etióp fut

2017. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hú, őszintén szólva nem is számítottam rá, hogy ilyen hamar választ kapok! :)


Köszönöm szépen, nagy segítség volt! <3


Azt egyébként megkérdezhetem, hogy honnan tudsz héberül? (csak mindig úgy meglep, mikor valaki ilyen ritka nyelvet beszél :D) Magadtól tanultad, mert el kezddett érdekelni, vagy valami kötődés útján jött az ötlet, vagy egyéb?

2017. jún. 14. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
4,5 éve élek Izraelben.
2017. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyébként angolra lefordítottam azt a kételyes wikipédiás részt, így nagyjából érhető:


"Do not fit me in any cage

Do not summarize me on Wikipedia

I'm everything, I'm nothing

Infinity light is dressed in the body

So do not confuse me with any cage"

2017. jún. 14. 16:59
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, akkor értem :)
2017. jún. 14. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a szöveg tele van kulturális utalással, ha szeretnéd, elmagyarázom, hogy a felsorolt sztereotípiák honnan jönnek.
2017. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ami annyira nem világos, az inkább a zsidókra vonatkozó részek az első versszakban (a rablós, a Rabinos na meg a vegános :D)
2017. jún. 14. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Rabin: ő egy baloldali elnök volt, akit egy jobboldali merénylő lelőtt. Ma nem PC olyan véleményt hangoztatni, hogy Rabin elnöksége katasztrófa volt, az ilyet a szélsőjobbhoz kapcsolják általában, a telepesek pedig általában eléggé jobbra húznak.

Rabló: nem igazán értem, miért ezt a szót használta, szerintem inkább a tolvaj/élősködő a sztereotípia. A holokauszt alaposan megtizedelte a vallásos akadémiákon, azaz jesivákon tanuló diákokat is, ezért az államalapítás után az akkori vezetés megengedte pár száz diáknak, hogy munka és katonaság helyett a vallásos iratok tanulmányozására tegyék fel az életüket. Cserébe kaptak némi ösztöndíjat. A probléma az volt, hogy nem számoltak azzal, hogy az ultraortodox többsége nem, vagy csak limitáltan hisz a születésszabályozásban, ami azzal jár, hogy ma már több százezer tanuló követeli magának ezeket az előjogokat. A kicsit modernebb családokban a nő dolgozik, így kisebb a probléma, de a szigorúbb családokban a nő nem vállal munkát, így gyakorlatilag segélyből élnek. Emellett emiatt a rendszer miatt kialakult, hogy a legtöbb izraeli ultraortodox fiú nem tanul egyáltalán szakmát, így nincs is más lehetőségük, mint vallásos iratokat tanulmányozni, minimális ösztöndíjért, amiből nem lehet családot fenntartani. Így mi marad annak, aki nem gondolja azt, hogy egy fizetésből el lehet tartani 8-10 gyereket? Mások lehúzása, kétes üzletekben való részvétel. Hozzáteszem, hogy nem minden ultraortodox ilyen. Eleve a külföldi ultraortodoxok általában sokkal liberálisabbak, van szakmájuk stb, de Izraelben is egyre jobban terjed, hogy szakmát tanulnak, hiszen a mostani rendszer nem fenntartható. Én is modernebb ultraortodox vagyok, a férjem amerikai, ő könyvelőként dolgozik, én egyetemre járok. Nagy baj viszont, hogy az állam arrogáns, erőszakos módon próbál változást kikényszeríteni, pedig jobban tennék ha szövetségessé tennék ezeket az embereket inkább, mert a legtöbben érzik, hogy ez nem járható út, csak olyan erős a kulturális nyomás, hogy nehezen tudnak ellenkezni. Viszont a kormány arroganciája azt mondja, hogy a normális izraeli liberális és ateista, ezért mindenkit erre szeretnének átformálni.

Vegánok: Izraelben egyre inkább terjed a vegán életmód, főleg a liberálisok körében. Tél Aviv híresen liberális város, még a világ meleg fővárosa címet is elnyerte. Innen jön a sztereotípia, hogy Tel Avivban mindenki liberális vagy baloldali, ateista, vegán, imádja a kutyákat, meleg stb.

2017. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia utolsó válaszoló!


Már elég rég válaszoltál, én viszont elfelejtettem megköszönni a sok segítséget, mostmár jobban átlátom a dolgot!


Egyébként... https://www.youtube.com/watch?v=gAw0m7o9uvo&lc=z235yta54ramt..


Nem sokkal a kérdéseim-válaszaid után, valaki felrakta lefordítva YouTube-ra :D Gndoltam hátha érdekel téged is, más nem, hogy csekkold a fordításod (bár szerintem elég jó lett:)


Köszönöm mégegyszer!

2017. aug. 16. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy gondoltál rám, meghallgatom a lefordított verziót.
2017. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!