Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jelent-e valamit a Bircsar...

Jelent-e valamit a Bircsar vezetéknév arab nyelven? Egy ismerősömre több ismeretlen ráír (arabok) közösségi oldalon ezért meg is kellett változtatnia a nevét, hogy ne találjanak rá. Arra gyanakszom, hogy a neve jenthet valamit arabul.

Figyelt kérdés

2018. márc. 15. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogj egy online szótárat és próbáld ki!
2018. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogj egy online szótárt és próbáld ki!
2018. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom lebetűzni arab írásjelekkel, így nem tudom kipróbálni!
2018. márc. 16. 02:39
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha az ismeretlen arabok tudnak magyarul olvasni, nem valószínű, ez esetben ugyanis feltűnt volna nekik, hogy a név közepén van egy cs, az arab nyelvben pedig amennyire tudom a dzs-n kívül nincs más affrikáta (ha birdzsarnak olvasták, akkor viszont mindkét felének – bir/bajr és dzsar – van/lehet értelme, összeolvasva viszont még mindig nonszensz katyvasz).

Ha a kérdéses arabok nem tudják, hogy a magyar digráfoknak milyen hangok felelnek meg, akkor viszont gyakorlatilag kizárható, a c-s kombinációval nemigen tudtak volna mit kezdeni.

2018. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Ez esetben máshol kell keresnem a megoldást :(
2018. márc. 17. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!