Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szigorú erkölcs és túlzott...

Sobo8 kérdése:

Szigorú erkölcs és túlzott önkorlátozás?

Figyelt kérdés

Sokszor az utcán és a tömegszállítókon szoktam gondolni arra, hogy szívesen megszólítanék egy rokonszenves nőt, amikor meglátom. Gondolatszinten ez fogalmazódik meg bennem.De cselekvésben ez már nem valósul meg.

A környezetemben meglehetősen ellentmondásosan vélekednek erről. Egyesek azt állítják, hogy a megszólítás illetlenség. Mások azt mondják, nyugodt lelkiismerettel tegyem. Én pedig nem tudom, hogy kinek higgyek, és mit csináljak.



2019. dec. 16. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Nyugodtan szólítsd meg, máshogy nem nagyon lehet ismerkedni.
2019. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Mit mondd a lelkiismereted, ha meg akarod szólítani? Hogy ne tedd? És miért ne? Mert, hogy biztos mit gondol? Képzeld el fordítva, te mit szólnál ha egy csaj megszólítana?

Nem mellesleg a lányok szeretik az "életre való" pasikat. Nem azokat akik félnek megszólítani valakit xD Szerintem erről ennyit.

2019. dec. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Mi alapján rokonszenves, ha semmit nem tudsz róla, csak szoktad látni a buszon? Ha nem ad valami jelet (néz, rád mosolyog), akkor hagyd békén, téged is irritálna, ha hülyeségekkel zaklatnának a napi teendőid intézése közben.
2019. dec. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert mindkét nézet helyes. Meg lehet szólítani, de nem lehet ismerkedést kezdeményezni. Kérhetsz tőle egy szàmára is elfogadható elérhetőséget, amin keresztül megbeszélhettek egy olyan helyet és időpontot ami alkalmas az ismerkedésre. Az utcán, a buszon, mások társaságában, munka közben, stb nem lehet ismerkedést kezdeményezni. Vagyis lehet, de kellemetlen, tolakodó, és akkor sem menne bele a másik fél, ha esetleg neki is kedve lenne hozzá.
2019. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
És igen, 1898-ban születtem.
2019. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Mára annyira divatjamúlt az élőszóban való ismerkedés, hogy a csaj sikítva menekül az anyukája szoknyájához, ha megszólítod. Mindenki csak a hülye neten képes ismerkedni.
2019. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt tudomásul veszem, hogy ugyanarról mindenki másként vélekedik. De úgy tűnik, az egymás közelében élők esetében is ugyanez a helyzet. Sajnos ez akár zűrzavarhoz is vezethet.

Állítólag nem különálló szigetek vagyunk, hanem a kontinens egy-egy darabkái. Mégis mintha ennek fordítottja érvényesülne.

2020. febr. 19. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!