Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság, ha nem adok borraval...

Bunkóság, ha nem adok borravalót a taxisnak?

Figyelt kérdés

Egy benzinkúton dolgozom, és egy taxis heti 2-3 alkalommal jön ide tankolni, vagy kávét venni. Rendszerint 100-200forint visszajárót nem szokta elvenni, hanem itthagyja.

Ezen a héten elromlott az autóm, és taxival jártam dolgozni, egyik alkalommal pont ez a taxis hozott el. 1870 volt a fuvar, 2ezressel fizettem, ő pedig visszaadott 130forintot. A kelleganőm ezután azt mondta, hogy bunkóság volt elfogadnom a visszajárót. Nem értem miért is lenne nekem kötelező borravalót adni? Egyébként is mostanában le vagyok égve, az autóm javíttatására sincs pénzem.



2021. jan. 27. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Igazából ma már sehol se kötelező borravalót adni. Éttermekben is elvileg beleszámolják már az alap árba. Valószínűleg a taxis árakba is bele van ilyesmi már kalkulálva, épp ezért nem bunkóság, ha nem fogadod el. A taxis is szerintem nem borravalóként hagyja ott a 100-200 Ft-ot.


Egyébként a borravaló sose volt kötelező. Kolléganődet nem nagyon értem, de ne foglalkozz vele.

2021. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
68%

Szerintem ha ő is szokott hagyni, akkor illett volna azt a 130Ft-ot neked is otthagyni, igen.

Nyilván nem kötelező, de úgy lett volna korrekt.

2021. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem kőtelező adni, de van emberi oldala is .
2021. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

#1, szerinted a taxis miért hagyja ott a 100-200 forintot, ha nem borravalónak?

Attól, hogy nem kötelező adni, attól még adható, nem ciki otthagyni az aprót!

2021. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha ismered a taxist, akkor akár adhattál volna. De nem ezen a 130 forinton múlik a megélhetése, most ez így történt, nem annyira lényeges dolog, hogy rágódj rajta!
2021. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
ha utazol és ad számlát adj borravalót-ha nem ad Te se adj neki semmit-sztem...
2021. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Rosszul tetted fel a kérdést, így nyilvánvaló, hogy csak önigazolást keresel. Tisztességesen így kérdezted volna:

Bunkóság, ha sajnálok valakitől 130 Ft borravalót, aki rendszeresen 100-200 Ft borravalót hagy nekem?

2021. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
61%

Magyar embernek ezt,kár is magyarázni.

Nyugat-európában ez alap!

Egyébként,ha neked ott hagy jattot,te miért nem???

2021. febr. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Poni46 válasza:
A taxiban nincs beleszamolva a borravaló.
2021. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!