Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted miért lehet, hogy...

Szerinted miért lehet, hogy emberek abszurd elméleteket képesek realizálni bizonyos események mögé (mint pl a Covid helyzet, természeti jelenségek)? Funkcionálisan analfabétizmus?

Figyelt kérdés

Néha találkozom érdekes nézetekkel rendelkező emberekkel és el szoktam gondolkodni, hogy az információk uralta világunkban, hogy lehet ennyire félresiklani. Korunk információáramlása egy új készséget az információszűrés képességét hívta életre. Az van, hogy egyesek ezzel nem nagyon rendelkeznek ép úgy mint vannak akiknek nincs ütemérzékük vagy nem jó a kézügyességük.


Példaként olyanokat tudnék felhozni, hogy egy közleményt hallok valakitől, amit nem értek és nem tudom miért hoznának mondjuk egy ilyen határozatot. Ilyenkor kicsit összezavarodom. Nem tudom a tapasztalataimmal/ismereteimmel (logikus úton) összeegyeztetni. Aztán amikor utánanézek és akkor esik le, hogy a másik egy szót helyettesítve egy másikkal teljesen új értelmet adott az irománynak. Pedig szó sincs arról amit mondott.

Nekem feltűnt egyből, hogy valami nem stimt, de másoknál (nagyon soknál) ez miért nem?


Szélsőséges de PL:

Gyapjasbugodon savval és festékkel gyaláztak meg egy Trianon emlékművet roma származású emberek.


Ugye milyen felháborító, a mocskos kretének, jól megbűntetjük őket!!! Életszerű? Felháborított?

Keresd meg Gyapjasbugodot a térképen... Ugye? Mégis érzelemmel reagáltál, főleg ha utálod a romákat. Így használják fel az érzelmeidet, a nézeteidet magad ellen.

De ez egy bizonyítható és nyílvánvaló feak, de mi van azokkal a hírekkel amiket Te nem tudsz bizonyítani magadnak? Így is tovább fogod adni mert felhúzott, ezzel hosszútávon hiteltelenné téve téged.


Szóval a fentiekre visszatérve:

Rájuk vajon milyen jövő vár?

Milyen hatással van ez a korlátozottság az objektivitásukra?

Ti hogyan kezelitek ezeket az embereket?


Te mérlegelted már magad?

Érted egyáltalán, hogy mi folyik körülötted?

Van elég tudásod, hogy továbbadd?

A gyermekeidnek igyekszel megtanítani az internet használatát?

A következő generáció képes lesz tudást elsajátítani a szüleitől vagy majd egymás közt és a közösségi oldalakon fognak szocializálódni, mert senki sem ér rá majd velük foglalkozni?

Ha a felnőtt társadalmat képesek egyesek így félrevezetni, akkor a gyerekekre nem kellene fokozottabban odafigyelnünk?



2021. jan. 30. 13:37
A kérdező szavazást indított:
Nincs beleszólásom az életem alakulásába, sodródom.
Alkalmazkodom a környezetemhez, nem húzom ki a gyufát.
Alkalmazkodva de lehetőségeimhez mérve formálom a jövőm, feszegetem a határokat.
Teljes mértékben rendelkezem a jövőm megformálásával, ragaszkodom a megérzéseimhez.
6 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne feledd, hogy egy olyan országban élünk, amiben az előző választást úgy nyerték 2/3-al, hogy annyit mondtak, hogy stop és hogy folytatjuk.


A tájékozatlanság mértéke felbecsülhetetlen. A világ nagyon bonyolult, de mindenki egyszerű válaszokat vár. Jelenleg ezt meg is adják, de ennek a jövő az ára.


Ezzel együtt javulásra nem lehet számitani. Az oktatás és a nevelés szinvonala nem fog változni.

2021. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Dédszüleim Gyapjasbugodon születtek és éltek generációk óta. A trianoni békeszerződés után, dédapámat, a románok agyonverték, családomat deportálták a Duna delta koncentrációs táborába, ahol több családtagomon erőszakot követtek el, többeket agyonvertek, és halálra kínoztak. Úgyhogy bennem van egy erőszakoló, gyilkos náci-román katona vére.


Úgyhogy ez a kérdés, nagyon belém szúrt... Újabb pszichoterápia pár évig, kösz szépen, hogy felhánytorgattad.

2021. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, ezek az emberek ugyanolyan biztosak a saját igazukban és jólértesültségükben, mint te a tiédben. És lehet, hogy sok esetben nekik van igazuk, nem neked, mert ők még olyan dolgot is tudnak a témáról, amit te nem.

De amúgy meg, a befolyásolható, nemgondolkodó emberek mindig is fontosak voltak a társadalom számára. Ha nem ilyen lenne a többség, akkor nem sikerülne elérni, hogy egy irányba menjünk, mindenki csak a saját egyéni érdekét és véleményét tartaná szem előtt, és kitörne a káosz, mert végül senki nem csatlakozna a másikhoz. Mondjuk, minek építsünk utat Békéscsaba felé, amikor én Szombathelyen élek. De ha sikerül elhitetni, hogy a szombathelyi emberek is elélveznek az örömtől, ha egyszer Békéscsaba felé új utat építünk, akkor minden oké, akkor Békéscsabán is lesz új út, meg Felcsúton is. (Felcsúton mondjuk évente lesz egy új, de ez nem tartozik ide.)

A régi világban egyszerűen nem volt elég információ, ezért azt hitték, hogy lapos a Föld, és mindenféle természetfeletti dolgok okozzák a jelenségeket. Aztán ha elhitték az emberek, hogy a Felsőbbrendű Lény nevében kell megtenni ezt meg azt, akkor úgy haladt előre a társadalom. Most meg már túl sok az információ, és az emberek nem alkalmasak rá, hogy mindent feldolgozzák, vagy hogy szelektálni tudjanak. Aztán csak az ragad meg a fejükben, hogy az egyik névtelen celeb megdugta a másik névtelen celebet, nem az, hogy a lélegeztetőgépeket dupla áron vettük meg, hogy a beszerző cégnek is jusson ez-az. De így is előbbre jutunk, mert legalább megvannak azok a lélegeztetőgépek, eddig meg nem voltak.

2021. jan. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha a felnőtt társadalmat képesek egyesek így félrevezetni, akkor a gyerekekre nem kellene fokozottabban odafigyelnünk?"


De. Ezért darálta le Dúró Dóra a meleg mesekönyvet. :)))

2021. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De ez egy bizonyítható és nyílvánvaló feak, de mi van azokkal a hírekkel amiket Te nem tudsz bizonyítani magadnak? Így is tovább fogod adni mert felhúzott, ezzel hosszútávon hiteltelenné téve téged."


Ismeretelméleti kérdést teszel fel és ballib pol közhelyekkel helyettesíted a választ.


Descartes: Mit tudhatunk a világról? Módszertani szkepszissel kezdi: Álom-argumentum, démon argumentum, illúzió-argumentum.


Ez a szkepticizmus netovábbja. De mi az amit biztosan tudhatunk? "Cogito ergo sum." Aminek pontosabb fordítása: Mentális tevékenységet folytatok, tehát ez az egy teljes bizonyosság. Erre a teljes bizonyosságra húzza fel racionalista filozófiáját.

2021. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enberek tájékozatlansága az egekig ér. Mindenki találgat, ha nem jut elég infohoz. Ennyi az oka a konteoknak.
2021. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Vagy inkább az, hogy Bill Gates, Ted Turner, Soros és a többi ballib amerikai milliárdos ijesztő kijelentésű előadásokat tartanak, írásokat írnak a saját szájukkal, a saját tollukkal. Sztem ez a konteók alapja. Ezek a g..k, nem O1G.

Orbán csak fel akar építeni egy védő ellen-gólemet, ez lett volna Simicska, hiányában most Mészáros L.

2021. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyapjasbugodon savval és festékkel gyaláztak meg egy Trianon emlékművet roma származású emberek.



Nna ezen én is felb...sztam magam. Fene a pofájukat. Gyapjasbugod ősi magyar föld.

2023. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!