Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bankkártyával fizetek a...

Ha bankkártyával fizetek a DPD futárnak, illik-e borravalót adni? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok babaruhát rendeltem és egy nagyon kedves, udvarias futár hozta ki. Mindig mindenhol bankkártyával fizetek, így nála is, de arra gondoltam, illene adni neki mellé borravalót. Nem lenne furcsa a helyzet? Nyomjak a kezébe pl. egy kétszázast vagy ötszázast? Azt sem szeretném, hogy azután minden alkalommal elvárás legyen.
2021. ápr. 20. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Bankkártyával nem biztos, hogy tudsz borravalót adni. Ha készpénzzel fizetek kerekíteni szoktam, de leggyakrabban paypallal intézem a dolgaimat. Ne csinálj belőle problémát.
2021. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tepfal ***** válasza:
56%
Én nem szoktam. Napi szinten rendelek ételt, egyre inkább gondolkozom azon, hogy nekik se adjak. Sajnálom nagyon a futárokat, de szerintem kényszerítsük rá a cégeket, hogy fizessék meg őket normálisan, ne a borravalóért kelljen kuncsorogniuk, mert ez megalázó nekik és a nekünk is egyaránt. Ráadásul szerintem max 10%-ban múlik a futáron, hogy milyen kiszolgálást kapok, szóval nem is a jó munkát jutalmaznám ezzel.
2021. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként miért is kellene borraalót adni valakinek, aki a munkáját végzi?????
2021. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
82%
Ha bankkártyával fizetek, akkor is adok némi aprót, egy 100-ast, vagy 200-ast.
2021. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!