Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vendegsegbe mesz, es...

Ha vendegsegbe mesz, es vendeglatoid nem kozeli baratok, ugyertem nem futsz veluk ossze csak parszor evente, illik levenni a cipot?

Figyelt kérdés
en ugy tudom h nem :) de mindenki ramszol,pedig szerintem az a helyes h labon maradjon :)
2008. dec. 7. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Mifelénk úgy illik, ha valaki az előszobánál beljebb megy a lakásba, akkor leveszi a cipőjét! A háziasszony munkáját becsüli meg az, aki nem hordja be a lakásba a kinti koszt, sarat! A postásnak, villanyóra leolvasónak nem kell, de ők nem is mennek az előszobán túl.

A munkám során gyakran járok idegen lakásokban, de én is leveszem a cipőmet, kivéve ha a házigazda kifejezetten kéri, hogy ne tegyem. Nem tart semeddig, a zoknim meg nem szokott lyukas lenni.

Mi itton a saját lakásunkban sem közlekedünk cipőben, azok kint maradnak az előszobában. Általában a családtagok zokniban közlekednek (Padlófűtés van, jó meleg), de ha olyan vendég jön, az kap egy posztópaucsot amit később kimosunk.


U.i: A sapkát is leveszem ha bemegyek valahová, (kivéve ha az a hely egy zsinagóga) én még így tanultam.

2008. dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Én is kerültem már többször ilyen helyzetbe, vannak rokonaim akikhez évente megyünk. Ebédre. De alig ismerem őket.


Én mindig úgy szoktam, ha megyek valahová (akárkihez), hogy megállok az ajtóban/előszobában és megkérdezem levegyem-e a cipőmet. Nem szégyen, ezt kedvesen megkérdezni.Mi felénk különben is ez a szokás.


Persze ha nagyon saras vagy vizes, akkor ha azt mondja a házigazda nem kell, akkor is mondom, hogy de leveszem mert nagyon piszkos.

Vagy bemegyek és ennyit mondok: leveszem itt a cipőmet, mert elég piszkos. Letehetem ide a fal mellé? - például.


Szerintem ezt mindenképpen illik megkérdezni! Kivéve ha olyan helyre mentek be ahol kőlap van és pl. nappali vagy konyha vagy hasonló helység, szóval nem padlószőnyeg van.


Én sem szeretem levenni a cipőmet, de mindig megkérdezem. Persze vendégségbe az esetek 80%ában úgyis azt mondják ne, és senki nem is veszi le. Legalábbis mi leültünk egy asztalhoz és ennyi.

Igaz ugyan már voltam olyan helyen is ahol egy szobába ültünk körül egy asztalt, természetesen ott mindenki zokniban volt.


Ne haragudj, hogy ennyit írtam ehhez a rövidke kérdéshez :) Szerintem mikor bemész kérdezd meg. De ha nem-et mond akkor kérdezz rá, hogy: biztos? És kész. (persze ha látod hogy a többieken akik már előtted odaértek esetleg, nincs cipő akkor mondd h de látom mások is levették leveszem.

2008. dec. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Újra én :)


Egyébként meg ha mindenki rád szól szerintem az nem véletlen, vedd le ! :D


Emlékszem régen voltak olyan ismerőseink ( kb. hetente jöttek hozzánk) akik sosem vették le a cipőt, és a gyerekekre se szólt rá senki. Cipővel rohangáltak a hálószobánkban! Bevezettük, hogy kinthagyjuk a szoba közepén a porszívót ha jönnek. :DDD

Amikor te mész nincs kitéve porszívó? :DDD

2008. dec. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha legeloszor megyek is egy helyre, akkor is leveszem a cipomet, hiszen igy illik!

Mi nem jarunk a lakasban cipoben, es azert mert nem nalunk vagyunk, hanem valaki masnal, ezert ugyanugy lekell venni a cipot!

De, persze valakik a szoba kozepen is atjarnak az utcai koszos cipoben, amit undoritonak tartok.

Ugyhogy mindenkeppen vedd le a cipodet, mert ezt igy illik!!!!!

2008. dec. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szólnak előre, hogy ott mi a szokás, akkor megkérdezem.
2008. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, amikor bemész, megkérdezed, hogy a cipődet hova teheted, vagy hogy van e vendégpapucs rendszeresítve


akkor vagy megmutatják hova, vagy közlik, hogyd hagyhatod magadon.

egyébként ha vendégségbe megy valaki,és nem szeret zokniban és öltönyben csoszogni(furcsa is) nyugodtan vihet magával váltócipőt, vagy papucsot

2008. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6%
Aki leveteti a vendégaivel a cipőt, az egyszerűen paraszt. Pontosabban proli, akinek nem ér meg egy takarítást a vendégei komfortérzete.
2009. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenhol leveszem a cipőm, ahová megyek (vendégségbe persze) kérdés nélkül. Még akkor is, ha mondják, hogy nem kell. De ha én vagyok a vendéglátó, sosem szólnék, ha valaki nem veszi le. Elnézem neki, ha neki így kényelmes, hogy nem tud úgy leülni a kanapén, vagy a fotelben, hogy maga alá húzza a lábát, akkor maradjon csizmában. De azért furcsálnám. Én speciál azt nem szeretem, amikor már az előszoba előtt mondják, hogy itt kell levenni a cipőt az ajtó előtt. Mire való az előszoba ha nem a cipő-, kabátlevételre? De ezt még nem hallottam, hogy a cipőlevétel attól függ, hogy milyen sűrűn találkozunka vendéglátónkkal!
2009. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!