Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek még ma is, mint a...

Szerintetek még ma is, mint a mobiltelefonok világában is él az a szokás, hogy este 8, vagy 9 után, ill. reggel 8 előtt nem illik hívni másokat (főleg idegeneket)?

Figyelt kérdés

Régen, amikor csak vezetékes telefon volt, evidens volt, hogy ezt követeli meg az illem, viszont ma, amikor mobilt használunk többnyire, azt ki is lehet kapcsolni, vagy akár csak lenémítani, így mennyire él még ez a "szabály"?

Egyébként ti hogy kezelitek, ha valaki este 9 után, vagy reggel 8 előtt hív váratlanul, még akár akkor is, ha tudják, hogy sokáig fenn vagytok, és/vagy reggel korán szoktatok kelni? Mert attól függetlenül is zavaró lehet, hogy este inkább már a családdal lennétek, esetleg tévéznétek, vagy egyéb más dolgokat csinálnátok szívesen, mint hogy telefonáljatok. Vagy ha már bekapcsolva maradt, és nincs lenémítva, mindig "vállaljátok ezért a felelősséget"?

Az előre megbeszélt telefonálásokra, ill. az indokolt, halaszthatatlan hívásokra természetesen nem vonatkozik a kérdésem.



2021. máj. 20. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,én próbálok este éjszaka nem zavarni másokat, ha nem muszáj.
2021. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én tartom magamat az "illemhez" és én sem veszem fel a telefont ilyenkor, csak a szüleimnek.
2021. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen!

A mobiltelefonok világában is vannak jól nevelt, illemtudó emberek, akiknek volt gyerekszobájuk.

2021. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Milyen esetről beszélünk? Amikor a telemarketinges hivogat vagy ha a barátaim, párom, családom?

Az első esetbe fel se veszem, vagy ha igen akkor nincs ezzel probléma. Hiszen ők is munkaidőbe hívnak, ami bőven az illem határon belül van.

A barátaimnak, családomnak meg azért adtam meg a számom, hogyha bármi van akkor hívjanak. Ha valami nem olyan fontos, ráér a válasz akkor írunk és megvárjuk. Ha fontos csak akkor hívunk. Ha pedig nem fontos, de hívni akar az illető mindig megkérdezi, hogy zavar-e vagy írásban megkérdezi (a beszélgetés közben), hogy felhívhat-e.

2021. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, él még a szabály. De SMS-t küldhetsz időn kívül is.
2021. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyiban módosult, hogy mailt vagy IM üzenetet (Facebook Messenger stb.) bármikor küldhetsz. Az éjszaka közepén is. Aki nem teszi ne zavarj módba az OKOStelefonját az meg így járt.


Egyébként a volt főnököm volt, hogy 11 és éjfél között hívott, mert tudta, hogy mindig sokáig ébren vagyok. Szóval ez attól is függ, hogy mennyire ismered a másikat.

2021. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én például nem is veszek fel ismeretlen (gyanúsan munkahelyi) számot reggel hét előtt és délután öt után. Az ánm unkahelyemnek amúgy az a mániája, hogy este 11-kor küldözget emaileket.
2021. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Este nyolc után csak vészhelyzet esetében telefonálnék bárkinek. Szerencsére azok az emberek, akiknek megvan a telefonszámom, szintén így gondolkoznak, ezért még soha nem fordult olyan elő, hogy éjszaka hívott volna bárki. Ha hívnának, természetesen azonnal felvenném, de nyilván csak azért, mert tudnám, hogy valami nagy baj van, különben nem most hívnának, hanem majd másnap nap közben.
2021. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy barátom, aki totál megfeledkezik arról, hogy attól, hogy ő szeret éjjel ébren lenni, nem mindenki, és képes hajnali kettőkor felhívni. Ezért van mindig lenémítva a telefonom.
2021. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!