Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Romák miért akarnak görögök,...

Romák miért akarnak görögök, olaszok, spanyolok, katalánok, portugálok lenni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 23:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Amiért a magyarok hunok, szkíták, sumérok, pártusok.
2021. máj. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Talán, hogy büszkék legyenek valamire? Azért a szakadt vidéki putrikra mégsem lehetnek azok... a legdurvább, ami engem (részben zsidó származású magyarként) meglepett, hogy mostanság már a zsidók elveszett 13. törzse is szeretnének lenni. :DDDDDDD
2021. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Gyakran azt is szokták, hogy a honfoglalás idején ők voltak az egyik magyar törzs:D
2021. máj. 29. 15:50
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

Miért? Akarnak? Vagy csak a te fantáziádban van így?

Az fel sem merül ugye, hogy mindössze emberek akarnak lenni. Ott ráadásul, ahol nem tekintik annak őket.

2021. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ez igaz, mert az olaszok is rühellik a romákat. Előfordult az is náluk, hogy egy roma belefulladt a tengerbe, kivetette a víz a partra a testét, és a kutyát nem érdekelte.
2021. máj. 29. 17:18
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
3. Nem kell ahhoz annak lenni, hogy valaki magyar legyen. Elég lenne, ha nem balhéznának és szerintem elfogadná őket mindenki magyarnak. Ahogy a kunokat, jászokat is.
2021. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Prince de Bretagne válasza:
100%

Sok roma és az arabok is nem akarjàk hogy tudjuk hogy ök azok.

Mivel külsöleg jobban hasonlitanak a dél-europai népekre mint a szöke svédekre ......

Barna bör, sötét barna, fekete esetleg gödörödö haj, probàljàk annak vallani magukat.

2021. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Meton ***** válasza:
0%

Mert a romák a rómaiaktól erednek. Legalábbis ezért nevezzük romáknak őket. Szerintem legalábbis, de mondjatok jobbat. Amúgy ott vannak a románok, szintén római eredetre utal a nép elnevezés. De szoktuk őket oláhnak is nevezni, ami szintén cigányt jelent nálunk. A horvát nyelvben a rómaiakat nevezték így. Az olasz is innen ered, szintén római eredet.

Ez szerintem így logikus. De nem értem, hogy a cigányokat miért nevezik romáknak. A görögök, olaszok mind romák, vagyis római népek. De a cigányok miért romák?

2021. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
8 rosszul tudod: a roma a "rom" = (cigány férfi) ember szóból jön, annak a többes száma, ez valamelyik cigány nyelvből lett átvéve. Mivel a cigányság több etnikum együtt, a nem ezt a nyelvet beszélő cigány csoportok (már amelyikek egyáltalán ismerik a saját múltukat) kirekesztve érzik magukat, amikor őket is leromázzák és nem mindenki tolerálja ezt a polkorrektnek tűnő, valójában kirekesztő megnevezést.
2021. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Ez pont annak az esete, hogy alaktanilag két szó hasonlít egymáshoz, de semmi közük egymáshoz. :DDD


A román és a római szónak viszont van köze, ezt jól gondoltad, ők tényleg a dákóromán elméletben hisznek és onnan származtatják magukat. A román nyelv, ha jól tudom a latinhoz is viszonylag közel áll.

2021. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!