Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki nem vallásos, miért...

Aki nem vallásos, miért tartja ugyanúgy a legnagyobb keresztény ünnepeket?

Figyelt kérdés
A manikűrös tagozatról másodévben kidobott Egyszerű Jolánkákon és Józsikon veszem észre, akik bőszen marháznak minden hívőt, hogy amikor ezekre az ünnepekre kerül sor, akkor miért állnak be az általuk birkának tartott emberek közé ünnepelni, ajándékozni, stb. és miért nem elégednek meg aznap is az éjjeli műszakkal, vagy az otthon egyedül ücsörgéssel?

2021. jún. 3. 08:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
keress rá a kultúrkereszténység kifejezésre, kérdező, hasznos lesz számodra
2021. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Mert ma mar azokat vallasos ahitatban kevesen unneplik. Jobbara szokassa valt mintsem vallasos megemlekezes.

Es egyebkent teged mert zavar, ha mas jol erzi magat?

Ha vallasos vagy, nem felsz tole, hogy Isten azt latja irigy vagy?

Ha meg nem vagy vallasos, te unnepled a karacsonyt?

Akkor vess masokra kovet, ha te buntelen vagy...

Egyebkent nekem, mint ateistanak azt szoktak mondani hivo barataim, hogy nem baj hogy en nem hiszek Istenben, o hisz bennem. Ebbol kiindulva sztem mindenkinek joga van unnepelni a vallasos unnepeket, de ha szerinted nem, az a te velemenyed, egyebkent meg rossz indulatu dolog ilyet gondolni

2021. jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom, mi ez, nem is kommentálnám bővebben, mivel nem erre gondoltam. Hanem amikor valami proli ócsárolja dölyfös stílusban, aki hisz valamiben, utána pedig ugyanúgy ki akarja venni a részét az ilyen ünnepek pozitívumaiból. Nem lenne stílusosabb kiállni akkor, hogy “hát nekem semmit nem számít pl. a karácsony, nyugodtan írjatok be a műszakba, mert nem fogok úgysem ünnepelni?”
2021. jún. 3. 08:34
 4/17 A kérdező kommentje:
1-esnek írtam az előbbi kommentem.
2021. jún. 3. 08:34
 5/17 A kérdező kommentje:
Mire lennék irigy?
2021. jún. 3. 08:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező kapaszkodj meg mert még a muzulmán ismerősünk is ünnepli a karácsonyt! Miért? Mert nem akarja hogy a gyerekei szomorúak legyenek hogy az osztályban a többiek kaptak ajándékokat de ők nem.


A karácsony manapság már egy nagyon kommersz ünnepség aminek a kereszténységhez már alig van kapcsolata.

2021. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk arra, hogy ok orulni tudnak a karacsonynak, te meg meg akkor is a szalkat keresed a masikban, ahelyett, hogy hatradolnel es elvezned hogy nagyod bajod nincs az eletben mint kifikazni a masikat. Te beszelsz, hogy nem szereted azokat akik igy meg ugy leszoljak a vallasosokat, most meg te ugyan azt csinalod pepitaba :DDDD Tanulj meg masoknak orulni, boldogabb leszel te is
2021. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Júniusban nem tehetek fel egy kérdést, 7-es, vagy szerinted ma szenteste van és ezen idegeskedem?
2021. jún. 3. 08:52
 9/17 Mansour ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértve azzal, hogy a kérdés abszolút a másik szemében a szálka keresése kategóriába tartozik, írok azért egy-két megjegyzést. Itt két dolog csúszik össze, amit szerintem nem ártana különválasztani. Egyrészt, amiről a kérdező ír, hogy ha van egy ünnep, ami ráadásul munkaszüneti nap is, az teljesen természetes, hogy ilyenkor mindenki szeretne otthon maradni, és ha az ünnephez tartozik pl. ajándékozási szokás, akkor ebből sem akarnak kimaradni. Ez az ünnep eredetétől és tartalmától teljesen független dolog, egyszerűen a társadalmi szokásokhoz való alkalmazkodásból adódik, na meg abból, hogy a jóból senki sem szeretne kimaradni. Másrészt vannak olyanok, akik nem vallásosak ugyan, de valamilyen családi hagyomány alapján, vagy a környezetük hatására tartanak valamiféle ünnepi rítust vagy szokást, esetleg elmennek templomba, és alapvetően azért tisztában vannak az ünnep tartalmával, még ha személyesen nem is élik meg azt. Ez a kultúrkereszténység, amit az "igazi" hívők erősen bírálni szoktak, részben joggal, de szerintem ez a fajta hagyománytisztelet már önmagában képvisel egyfajta értéket. A kultúrkeresztény nem fogja lemarházni vagy birkázni a hívőket, az előző csoportba tartozók némelyike viszont igen. Szóval ne mossunk egybe minden nem vallásost, mert a körükben nagyon különböző hozzáállások léteznek a vallás irányában.
2021. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy a "keresztény" ünnepek legnagyobb része pogány hagyományokon alapul, tehát azt kéne kérdezned, hogy miért tartanak meg pogány ünnepeket?


Nos: nem a vallás, hanem az ünnep miatt. Ahogy a keresztények keresztény ünnepet csináltak a pogányból, úgy az ateisták ateista ünnepet csinálnak a keresztényből.

2021. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!