Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz, illik ilyen...

Mit gondolsz, illik ilyen esetben szólni?

Figyelt kérdés

Ha látsz valakit pl a tömegközlekedésen, akinek fura folt van hátul a ruháján. És látstik, hogy neki fogalma sincs erről.

Szerinted illik jelezni neki vagy sem? Megmented ezzel attól, hogy egész nap ilyen ruhában mászkáljon? Vagy azzal hozod kellemetlen helyzetbe, hogy szólsz neki?


2021. aug. 22. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Illik szólni neki
Nem illik szólni neki
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék.Én is örülnék,ha nekem szólna valaki.
2021. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy illik szólni.

Azért tettem fel a kérdést, mert szóltam ma egy lánynak, hogy beleülhetett valamibe. Én is lány vagyok, kedvesen és diszkréten mondtam neki. Ehhez képest úgy felháborodott, mintha legalábbis én piszkítottam volna be a sortját valamivel szándékosan. Nemhogy meg nem köszönte, hanem még rám volt kiakadva. Ezért kérdeztem, hogy velem van-e a baj. De ezek szerint nem. A szavazatok is egységesek. Köszi mindenkinek!

2021. aug. 22. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én csak akkor szólnék, ha meg lehet változtatni gyorsan azt a dolgot. Ha pl beleült egy rágóba azt le lehet venni a nadrágról, de a fura folttal nem tud sokmindent kezdeni, tehát csak rosszul fogja magát érezni egész nap.
2021. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3., értem, de ma nincs munkanap, van esély rá, hogy haza tud menni gyorsan átöltözni
2021. aug. 22. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Már szóltam többször is másmiatt is.
2021. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Aki ezért kiakad, az bunkó, neveletlen.

Sajnos ez ránézésre nem látszik.

De a normális emberek miatt szerintem adj esélyt és szólj neki.

2021. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nekem amúgy egyszer egy néni szólt a buszon, hogy a kabátom elkezdett hátul szétnyílni a varrásnál. Akkor nagyon kellemetlen volt hirtelen, de szépen megköszöntem neki, jó volt, hogy legalább tudok róla.

2021. aug. 22. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék, ha valaki figyelmeztetne erre, szóval ebből kiindulva igen, én is szólnék.
2021. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én annak is örülnék, ha valaki szólna, hogy ki van szakadva hátul, lóg egy szél, vagy akár lenn van a sliccem.
2021. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!