Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van arra illemszabály, hogy...

Van arra illemszabály, hogy chaten este hány óráig szabad írni másoknak? Legkésőbb meddig?

Figyelt kérdés

Függ ez attól, hogy milyen viszonyban vagyok az illetővel, hogy mennyire ismerjük egymást vagy milyen gyakran beszélünk?

Vagy szabályok csak a telefonra vonatkoznak mert a chatet akkor olvassa el, amikor akarja?



2021. aug. 31. 18:35
 1/10 anonim válasza:
71%

Közeli családtagoknak akármikor írok, akivel nem beszélek annyit, az attól függ, hogy kb meddig van fent. Nagyjából 10 után egyiküknek se, de ha előbb szokott aludni menni (tudom, hogy reggel korán kel), akkor 8-9 után sem, egyéntől függ.

Ha "hivatlalosan" írok valamit, vagy nem ismerem annyira az illetőt, akkor 9 után semmiképpen, ha nem fontos akkor már 8 után is megvárom a reggelt.


Akkor olvassa el, amikor akarja, de ha csipog a telefonja az üzenet miatt, akkor ugyan úgy zavarod vele. Nem tudok róla, hogy lenne külön szabály rá, de nagyon későn ugyan úgy nem illik írni ahogy hívni sem szerintem.

2021. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 qkker1 ***** válasza:
27%
Nálam íratlan szabály, hogy 8 óra után nincs telefonálás, csetelés.
2021. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A szabály az, hogy akkor és addig írsz, ameddig eltűri, megengedi.
2021. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Írsz egyet, aztán ha felkel, majd válaszol


agyobb illetlenségnek tartom a "miért nem írsz már vissza" típusú üzeneteket, mint az éjfélkor megejtett "fent vagy?" szöveget

2021. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Én ha úgy van, akkor jobb barátokra bármikor ráírok.

Távolabbi családtagokra, esetleg tanárokra vagy olyanokra, akikkel ritkán beszélek csak másnap reggel írok

2021. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Éjszaka közepén is írhatsz. Nincs erre szabály. Úgyis csak akkor válaszol mikor ráér. Az üzenetek lényege, hogy nem azonnal vár választ az ember. Különben telefonálna.

„És ha felébred rá?“ Akinek 2021-ben okostelefonja van és nem ismeri a Ne zavarj (DND) üzemmódot, annak ez kiváló tanulópénz lesz :D Nem az üzenő fél hibája, ha valaki esetlenül használja az eszközét.

2021. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Köszi a lepontozást 😘
2021. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sms-t ne, az kifejezetten a telefonra megy, de a faxbúk és tsara nyugodtan küldjed csak. Ha olyan lökött, hogy örökké csilingel neki a telefonján is, akkor majd megtanulja beálítani.
2021. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
emilt is bármikor írhatsz, sőt a gmail webfelületén be is tudod állítani hogy mikor küldje el, ne azonnal.
2021. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Valóban illetlenség este 8-9 után írni valakinek (mondjuk közeli barátoknál, ismerősöknél nálunk ez nem szokott probléma lenni), viszont aki még fel is háborodik ezen az szerintem még gázabb, ha annyira zavarja némítsa le a telefont és akkor nem pityeg.
2021. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!