Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 7+2 éve ugyanazon az útvonalon...

7+2 éve ugyanazon az útvonalon sétálok a munkahelyemre és haza. Akikkel hetente többször találkozom az utcán nem illene köszönni?? Vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Egy ipariasabb részén dolgozom az utca utca végén,az utca elejétől lakom pár száz méterre, így célszerű azt a 2 km ért legyalogolnom.

Nem mindenkivel minden nap ,de évek óta, hetente többször szembe találkozok ugyanazzal a 15-20 emberrel.

Nem illene köszönni?? Már már közösségnek érzem ezeket az embereket. Különben 25-40éves korosztályról van szó.

Az idősebbek a "buszos banda" 40+ tól 60ig. Ők pl ismerik egymást bár nagyobb távolságról járnak be vagy vidékről szállnak át helyi járatra. Néha ha busszal megyek valamiért tapasztalom hogy beszélgetnek,néven szólítják egymást,pedig 1-2megállónyira dolgoznak egymástól,gondolom több ,mint 10 éve.



#ismerős #Napitalálkozás
2021. szept. 21. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem beszélgettél még velük soha akkor kb idegenek vagytok,idegeneknek meg én se köszönnék az utcán
2021. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenre szokták mondani, hogy látásból ismeritek egymást. Egy idő után szerintem természetes, hogy a látásból ismert embereknek köszönünk, vagy legalábbis biccentünk. Sőt, azt is, ha beszélgetni kezdtek egymással, hiszen nap mint nap találkoztok.

Nem vagytok teljesen idegenek egymásnak, hiszen egy környéken laktok, egymás közelében dolgoztok.

Sokáig jártam kora reggel hol edzésre, hol dolgozni. Az újságkihordóval naponta találkoztam. Egy idő után ismerősök lettünk, köszöntünk, beszélgettünk. De a buszon is rendszeresen ugyanazokkal utaztam együtt nap mint nap.

2021. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!