Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell pénzt adni pincérne...

Miért kell pénzt adni pincérnek, postásnak, futárnak stb mert elvégzi a munkáját? Hogyan és miért alakult ki ez a hülye szokás?

Figyelt kérdés
Ha nem adok akkor még én leszek az udvariatlan, meg megszólnak, mert ez "illik".

2021. okt. 21. 14:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
10. Tudod mit jelent a suttyó? Mert pont azt, aminek leírod magad.
2022. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Nem kell adni, a jattal az elégedettséget fejezheted ki - ha szeretnéd. Ha nem vagy elégedett, vagy semleges vagy, ne adj! Egy csomó szolgáltató kötelezően elvárja, pl fodrásznál is hallottam olyat, hogy milyen gáz, ha valaki nem ad, de ezt nem szabad elhinni! Benne van az áraikban minden, ha királyként kezelnek, akkor adj, ha kedved is van.
2022. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kov74 válasza:
Én mindig szoktam adni borravalót és sztem ez nem egy rossz, hülye szokás. gondold magad a helyükbe. Van akit abszolút nem jól fizetnek ezeken a helyeken. Ok, mostanra már ez változott mert munkaerő hiány lett némely ilyen szakma. De pl ezzel elismered a munkájukat ha úgy tetszik.
2023. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!