Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek van igaza? Mindenszentek...

Kinek van igaza? Mindenszentek, virág, mécses?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy vita alakult ki a családban.

Mama, -aki amúgy nem volt túl szoros kapcsolatban a rokonokkal, (olyan volt a család, hogy aki nem volt ott mindig kibeszélték) igazából nem is jártak annyira össze, de mondjuk bajba, vagy szükség esetén mindig lehetett számítani a másikra- most a világ pénzét elköltené mécsesre meg virágra. És mindenszentekkor ezt csinálja mindig...

Papa, -aki amúgy mindig is nagyon szoros kapcsolatban volt a rokonokkal, havonta kétszer összejártak,- meg azt mondja, hogy minek tízezreket költeni, a virág úgy is lefagy. Mindenhova egy szál virágot meg egy közepes mécsest akar vinni.

Egyikőjüknek sincs már élő testvére.

A mama viselkedése nekem nagyon képmutató. De persze nem lehet neki mondani, mert akkor jön az, hogy a papa irígy, meg sajnálja.

A nagybátyámhoz, fiukhoz hetente jár ki, pedig 20 éve halt meg. Csúnya ilyet mondani, de magának kereste, önpusztító életet élt, majd egyszer csak felakasztotta magát. A papa szerint felesleges hetente vinni a virágot, de a mama velem viteti ki magát, és havi több ezer forintot költ. Most kitalálta, hogy új sírkövet csináltat neki, csak a gyerekeit nem tudja hol vannak, és tőlük kéne engedély mert az ő nevükön van a sír. Szerintem ez is képmutatás.

Nem a pénz érdekli a papát, mert ha magára költené, nem érdekelné. Sosem szól érte, ha drágább dolgot vesz, ha szükséges. Minőségi kaja, 23 fok a házba, nem zsugori, csak nem szereti a pénzszórást.


2021. okt. 27. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Én alapvetően a papa álláspontját osztom. Aki már meghalt, annak tökmindegy, mennyi virágot kap a sírjára.

A mama a lelkiismeretét akarja ezzel megnyugtatni amúgy, vagy a falubeliek előtt akar felvágni, hogy "a Terike megint csak 2 szálat vitt a rokonainak, bezzeg én nem sajnálom" ?

2021. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Én a papa véleményével értek egyet, ami magamra vonatkozik. De eszembe sem jut megszólni senkit, akinek a parádézés kell a saját lelki nyugalmához.

Szerintem ebben nem kell és nem is lehet beleszólni, mindkettö csinálja úgy, ahogy neki megfelelö.

2021. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a mama viselkedese nem a falu nepenek szol, hanem titkon azt remeli ha majd meghal, neki is ilyen sok viragot fog hozni valaki a sirjara.
2021. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!