Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Netpincér/Foodpanda rendelésné...

Netpincér/Foodpanda rendelésnél, ha van szállítási költség, "kell" borravalót adni?

Figyelt kérdés

Nem vitaindító akar lenni a kérdés, egyszerűen tényleg érdekelne, hogy amikor rendelek mondjuk 2000 forintért egy ételt, akkor tényleg kéne még borravalót adnom, amikor mondjuk 540 forint szállítási költség?


Hogy világos legyen: én szívesen adok borravalót, nincs ezzel bajom. De ilyen szállítási költségnél (ami lassan egy DHL-el vetekszik) én már nem tartom korrektnek, hisz az 540-el szerintem bőven lefedem a szállítás kérdését.



2022. jan. 25. 13:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
#10 akkor redditen nezd meg miket er el az r/antiwork
2022. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

"felvesz másik valakit"

Ezt is csak addig csinálhatja, míg elterjed a híre, és nem megy hozzá, csak a hajléktalan.

Akkor pedig emiatt nem fog tőle rendelni senki, ezért megy csődbe.

2022. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%

5-ös: ezt konkrétan tudod vagy csak elgondolás? Csak mert a számlán a szolgáltatónál a futár, mint egyéni vállalkozó van feltüntetve. Ha valaki számlát állít ki a nevével egy vállalkozásban, akkor annak a bevételnek meg kell jelennie a számláján is. Vagy ezt hogy intézik, hogy a futár kiállítja a számlát, de a pénz a cégnek megy?


Kicsit megmosolygom, amikor egy férfi egyéni vállalkozótól jön a számla, de egy nő hozza ki vagy fordítva :)

2022. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én régen mindig adtam a futárnak 100-200 forintot (200-nál többet sosem). Aztán az utóbbi időben leszoktam róla. Hogy miért?

1. Kiszállítási költséggel együtt lassan már nincs olyan étel amit 3 ezer alatt tudnék rendelni.

2. Ahol nincs szállítási költség, ott a tapasztalataim alapján mindig drágább az étel, mintha megvenném helyben, magyarul a szállítási költséget szimplán beleépítették az étel árába.

3. A kiszállítási költséget bizony (nyilván a közvetítő céget jutalékát leszámítva) a futár kapja.

4. Amíg adtam borravalót, sosem láttam rajtuk, hogy "elvárnák". Többször utána kellett szólnom a távozó futárnak, hogy "helló, ez a tiéd". Ha meg adtam borravalót, akkor kb. a fele meg sem köszönte. Én valahogy azt vettem észre, hogy annak sokkal jobban örülnek, ha lemegyek eljéük miután beengedtem őket a társasház bejáratán (kapucsengővel), és nem kell fellépcsőzniük az emeletre. Ezt mindig megteszem.


Egyébként kivételes esetben én is szoktam adni: ha nagyon gyorsan kiér (bár szerintem ez javarészt nem rajta múlik), vagy ha rossz idő van kint és emiatt rendelek. Ha már ő ázik-fázik helyettem, akkor jár a plusz pénz.

2022. jan. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
𝗞𝗢𝗥𝗥𝗘𝗞𝗧.
2022. jan. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

"Attól függetlenül a szállítási költség nem a futárnak megy, hanem az étterem nyerészkedik belőle..."

De attól még a futár kap FIZETÉST! Lehet, hogy alacsonyat. Az enyém is alacsony, mégsem ad nekem senki borravalót azért, mert megtanítom a gyerekét angolul.

Egyébként meg egy szolgáltatásért pénzt kérni nem "nyerészkedés", csak azok gondolják így, akik leragadtak a szocializmusban.

2022. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktam borravalót adni, ha az adott étterem ingyenesen szállít. Ez esetben a végösszeg tíz százalékát szoktam adni. Ha az étterem szállítási költséget is felszámít, akkor nem adok borravalót, az már nagyon nem érné meg nekem.
2022. jan. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
46%
Nem kell!!!!! Menjenek a búbánat fa..ára!!! :)))))
2023. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2023. júl. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Én azt nem értem, ha valaki csodálkozik, hogy egy ebből élő cég ráteszi a saját hasznát, MIÉRT AZON KERESZTÜL RENDELI A SOK PANCSER???


A Wolt, meg a Foodpanda nélkül is meg lehet rendelni az ételeket!!!


Pélául úgy, hogy megfogod a telefonod, és felhívod az adott éttermet, pizzázót stb........

2023. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!