Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kívánhatok zsidónak boldog...

Kívánhatok zsidónak boldog karácsonyt?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, vallásos-e, egyáltalán milyen vallású, csak annyit tudok, hogy zsidó az illető, és nincs megkeresztelve. Hogy milyen hagyományhoz tartozik, nem tudom, én csak valami szépet akarok neki kívánni az ünnep előtt, ami ugyen nekem keresztény lévén a karácsony, de nem tudom már követni, ki min sértődik meg, ha hanukával jövök, még hülyén is kiveheti magát, mert esetleg amúgy kikerszetelkedett felmenőjű a család, mit tudom én! Segítsen már valaki, köszi.
2008. dec. 17. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én se tudom, de szerintem ha azt mondod neki Boldog Békés Ünnepeket és kedvesen mondod és azt hangsúlyozod, hogy azt kívánod neki, hogy szeretetben és békében teljen az ünnep szerintem azon nem kéne megsértődnie. Am szerintem a zsidók nem ünneplik a karácsonyt. De azt mondhatod neki, hogy szeretetteljes és békés ünnepeket kívánsz. Végülis az ünnepekbe a szilveszter is beletartozik pl. ha meg úgy látod megsértődik, kérdezd meg ők miket mondanak ilyenkor egymásnak, mert nehezen tudtad eldönteni hogyan fejezd ki a jókivánságod.
2008. dec. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
A zsidóknál ilyentájt a hanukát ünneplik.
2008. dec. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Kívánj neki boldog Ünnepet ezzel nem bánthatod meg. A zsidók nem keresztelkednek egyénként és náluk tényleg most van a hanuka ünnepe. Ilyenkor ők is ajándékoznak egymásnak.
2008. dec. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is boldog/kellemes önnepeket mondj,abból nem lehet gond..viszont én a helyedben udvariasan megkérdezném tőle h.mit illik ilyenkor mondani,nem szégyen ez hiszen te nem ismerheted annyira az ő szokásaikat:-)
2008. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yuda ***** válasza:
100%
Ismerek néhány zsidót: A zsidók tiszteletben tartják mások ünnepeit és nyugodtan köszöntsd természetes hangnemben,ugyanúgy fog reagálni,mint bárki más és megköszöni.Nincs ebben semmi-ez egy szép gesztus és ők is így veszik.
2008. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a hanuka kicsit elobb van, mint a karacsony.. én békés ünnepeket szoktam kivanni.
2008. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hanukah tegnap volt. :)

Én New Yorkban élek, ahol soha senkiről nem tudhatod, hogy milyen vallású. Ezért itt Boldog Ünnepet szoktak kivánni és mindenki döntse el magában, hogy neki mi az ünnep. Ilyenkor decemberben mindenkinek van valamilyen ünnepe, kinek előbb, kinek később.

2008. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hanuka most dec.21. én este kezdődött, és ma este ért véget. 8 napos.

Ha egy zsidónak kellemes ünnepeket kívánsz valószínűleg azt válaszolja, hogy köszönöm. Én legalábbis ezt szoktam válaszolni. :) Akkor is, ha kellemes karácsonyt kínánnak. Végülis nincs rámírva, hogy miben hiszek... :)

2008. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár kicsit késve, de a jövőre nézve. Nyugodtan kívánj Boldog Karácsonyt! Én is zsidó vagyok, és amikor nekem kívánnak, akkor én mosolygok és mondom, hogy "Önnek is". Ebbe semmi bántó nincsen, hisz jókívánságaidat adod át valakinek, és ezen normális ember nem áll le megsértődni, inkább örül, hogy gondolnak rá.
2009. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!