Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik más fölött állni,...

Illik más fölött állni, beszélni hozzá miközben eszik? (Pl. munkahelyen)

Figyelt kérdés

A kollégáim mindig azt csinálják hogy bejönnek hozzám valami miatt, és ha látják hogy reggelizek vagy ebédelek akkor is mondják a magukét, állnak fölöttem, néznek, beszélgetni akarnak.


Ez csak nekem fura? Én úgy tudtam hogy nem illik.. De ezen kívül meg mindenki tök normális és kedves, szóval elbizonytalanodtam hogy csak az én családomban volt-e túlreagálva a kajálás.


Mindenesetre ez engem nagyon frusztrál, de ha megszokott dolog akkor nem akarok én lenni az akadékoskodó. Meg mivel nincs kajaszünetünk hivatalosan, nem is mondhatom hogy most hagyjanak békén... Tehetek valamit?


2022. nov. 23. 13:41
A kérdező szavazást indított:
Zavaró
Normális, megszokott
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Eleve fura reggelizni egy munkahelyen. Vagy ebédelni a szobádban. Ha valamit közölni akarnak veled, és nem beszélgetni, attól még megtehetik.
2022. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ott a gond, hogy téged zavar valami (aminek lehet nem kéne annyira), de nem mondod. Mi megoldaná a problémádat. És itt szerencsétlenkedsz.


Tök8 mi a szavazás állása, téged ez valamiért zavar és itt kattogsz.


Gondolom még millió máson is, meg közben még csinálsz magadnak problémákat.

2022. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Miért lenne fura reggelizni vagy ebédelni?


#2

Hiszen írtam is fent: de ha megszokott dolog akkor nem akarok én lenni az akadékoskodó. Meg mivel nincs kajaszünetünk hivatalosan, nem is mondhatom hogy most hagyjanak békén.

2022. nov. 23. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
3: Mondjuk én soha nem csináltam eddig, reggelizni otthon kell. A munkaidődben azért vagy ott, hogy dolgozz. És nem azért, hogy kivond magad belőle, mert épp tömöd a fejed.
2022. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Írtam hogy nincs kajaszünet, szóval természetesen semmi alól nem vonom ki magam, meló KÖZBEN eszek valamit.

Ébredés után nem bírok enni. Amúgy is mindenki bent reggelizik, tízóraizik nálunk.

2022. nov. 23. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Pofán kell baxni ennyi. Mindenkinek joga van nyugodtan enni.
2022. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Engem személy szerint nem zavarna, válaszolok neki evés közben, ahogy épp tudok. Miközben ebédelünk, akkor is szoktunk beszélgetni, ez a szitu is hasonlónak tűnik.


De ha ez zavar, akkor szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy gyors megkajálsz és utána visszatértek a témára. Nem fog ezen senki megsértődni.

2022. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy részét nem zavarja azért állnak hozzád dumálni. Ha zavar vonulj félre vagy ne egyél vagy szólj nekik hogy kussoljanak.
2022. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Joe001 ***** válasza:

Mi az hogy fura enni egy munkahelyen , meg hogy reggelizni otthon kell ? 😃

Gondolom nem reggel 6 ra jártok dolgozni , hanem 9 kor szépen belibbentek az irodába 😂

Ha reggel 5:50 kor már a második nka helyesen kellene lenned , megnézném , hogy felkelést fél 4 kor , hogy meg reggelizz 🙈😃

Gondolkodni kellene mielőtt baromságokat irkáltok.

Akik éN dolgozom , van ebédlő, így szépen fél 9 kor reggeli , 12:00 kor ebéd

Mi ebben a szokatlan ? 🤔😃


Vagy ne egyek , egészen délután fél 4 ig , majd csak ha hazaérek ??? 😃


Na ezért tart ott a világ , mert ilyen észlények vannak mint ti 😂

2022. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!