Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg benne van ez az...

Tényleg benne van ez az etiketben?

Figyelt kérdés
Az anyám rendszeresen azzal szekálja a tesómat hogy úgy kell enni hogy a balkèzben a villa a jobb kèzben pedig a kès.Nem mindegy hogy ki hogy eszik az a lényeg hogy kènyelmes legyen.Èn ugy eszek ahogy az imént leírtam de ha más máshogy eszik nem èrtem hogy miért gond

2023. febr. 24. 03:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Bal kézzel bambán vágsz, a jobbal pedig csak tartani kell a kaját, az megy ballal is. Ezért.

Igen, benne van. Csak azt akarja, hogy megtanuld helyesen, ennyi. Egyébként úgy lehet kijátszani, hogy etikett szerint összevágod, leteszed a kést és jobbal befalod a falatokat.

2023. febr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%
Még az is benne van elvileg, hogy hogy tartja az ember az evőeszközöket, vagy milyen a testtartása közben, stb. Kis gyakorlás után kényelmesen lehet enni. Persze otthon, főleg egyedül, ez nem számít, én pl. gyakran eszem kanállal. Szerintem ha édesanyád látja, hogy a tesód tud rendesen is enni, hagyni fogja, hogy jobb kézzel fogja a villát, és ballal a kést.
2023. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem az illem itt a lényeg, hanem az emberek többségének a jobb keze ügyesebb.
2023. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
37%

Felhívom a figyelmeteket, hogy bő 70 éve megszűnt ez a "ki közlekedik az első meg a hátsó lépcsőházban és egyéb etikettek" féle világ. Bármit bárhogy csinálhatsz, amíg azzal a másik nyugalmában és egészségében nem teszel kárt.

Én meg pl. balkezes vagyok, majd eldöntöm, melyik kezemben áll jobban a kés. Ugyanezek régen azért is rávertek a gyerekre, ha nem a "szép kezébe" vette a tollat.

Igen, lehet, hogy benne van az etikett-könyvben, csakhogy azt a könyvet már kivágta az emberiség a szemétre. Hölgyeknek meg üzenem, ha soha nem kérdőjeleznétek meg semmi erkölcsosztó szabályzatot, akkor ma is földig érő szoknyákban járnátok, és az lenne a férjetek, akihez az apátok két katasztrális hold földért és három marháért eladott.

2023. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
#4 Szerintem viszont van helye az etikettnek, persze nem olyan szigorúan. Kanállal is lehet enni epertortát étteremben, tunkolni a szaftot, vagy meginni a maradék levest, miután esetleg egy jót böfögtél és fingottál, senki nem fog emiatt rád szólni, de nem is erről van szó. Persze a "könyv" néhány fejezete a szemétre való, de vannak bizonyos normák, amikhez az ember tartja magát. Otthon sem kell késsel-villával enni a megfelelő kezeket használva, de szerintem (jobbkezesként) ez nem olyan nehéz.
2023. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Itt csak az evèsről volt szó nem a csámcsogásról,fingásról

Èn is ugy vagyok vele hogy úgy eszik ahogy akar,mást ez nem zavar csak anyát

2023. febr. 24. 13:15
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy írtam, valószínűleg az zavarja, hogy nem is tud úgy enni. Ha vendégek jönnek, vagy ti mentek vendégségbe, vagy étterembe, a szüleitekről is rosszat fognak gondolni, hogy erre sem voltak képesek megtanítani/rávenni. Ez csak a kezdete a kulturált étkezésnek egyébként, nem ennyi az egész.
2023. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
#7 De tud vele enni ès mást nem zavar sem az ètteremben sem vendègsègben sem máshol egyedül anya izèl ezen hogy majd mit szól az akivel el megy randizni
2023. febr. 25. 11:59
 9/32 anonim ***** válasza:
16%
Akkor nincs ezzel probléma, otthon szerintem sem kéne ezt szabályozni. Randin majd eszik rendesen, gondolom.
2023. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%

Megváltozott a világ, de az illemtan nem valamiféle mesterségesen az emberek bosszantására kitalált valami.

Mindennek megvan a miértje.

Nem jár lefejezés azért, ha valaki nem tartja be.

2023. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!