Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mekkora bunkóság férfiként...

Mekkora bunkóság férfiként nem kezet fogni?

Figyelt kérdés

Mit gondolnátok egy olyan férfiról, aki nem szeret és nem akar kezet fogni másokkal, mert feleslegesnek és hülyeségnek tartja? Arról nem beszélve, hogy nem tudhatja senki, hogy a másik fél hol és mit fogott meg.


Ha tehetem, nem fogok kezet, csak köszönök, és ez sokkal kényelmesebb számomra, mint más kezét fogdosni. Az "ökölpacsi" határeset.



2023. márc. 12. 17:56
 1/9 anonim válasza:
88%

Ha kézfogásra nyújtanak kezet, akkor bunkóság (alapvetően sértés) visszautasítani.


Ha ismered a másik felet, megbeszéled vele, hogy nem szereted a kézfogást, inkább csak köszönjetek (pl. munkatársak, barátok), akkor teljesen normális.


...szóval helyzetfüggő és lehet minimalizálni a kézfogások számát sértés vagy bunkóság érzete nélkül.

...de nagyon nem mindegy a tálalás, a kommunikáció.


A kérdésre válaszolva, ha normálisan kommunikálja, akkor semmi gondom vele, ha nem akar kezet fogni... ha nem kommunikálja, de visszautasítja, akkor minimum átgondolja az ember, hogy sérteni akar, semmibe vesz vagy mi baja a másik félnek...

2023. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"ha nem kommunikálja, de visszautasítja, akkor minimum átgondolja az ember, hogy sérteni akar, semmibe vesz vagy mi baja a másik félnek..."

Ha ismeretlen emberrel megbeszélem, hogy a fenti okok miatt nem fogtam kezet, akkor hárítható a bunkóság és megsértés érzete?

2023. márc. 12. 18:18
 3/9 anonim válasza:
86%

"Ha ismeretlen emberrel megbeszélem, hogy a fenti okok miatt nem fogtam kezet, akkor hárítható a bunkóság és megsértés érzete?"


Helyzetfüggő, ismeretlen emberrel nehezen tudod ezt megbeszélni rossz érzés nélkül.

Ill. a "bunkóság és megsértés érzése" a kézfogás hiányában keletkezik, utána legfeljebb magyarázkodni tudsz, de nem biztos, hogy ezzel javítasz a helyzeten...


Szerintem egy-egy találkozáskor jobb inkább elviselni (vihetsz kézfertőtlenítőt - nem látványosan - fertőtleníteni), többszöri találkozás, normál beszélgetés során viszont megkérdezheted, hogy ugye nem bánja-e, ha ezentúl üdvözlés esetén kézfogás helyett egyszerűen csak köszönnétek... ettől még eltévesztheti máskor, de már tudni fogja, miért nem akarsz kezet fogni vele.

2023. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Női szemmel nézve szerintem nem bunkóság, nagyon ideje lenne már elfelejteni ezt a hülye szokást. Honfitársaink jelentős része akkor mosdott utoljára, amikor a bába fürdette őket. A franc se akarja fogdosni a kezüket.
2023. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mostanában történt:

- az ismerőseim pisiltek, és nem mostak kezet, de erőltették a kézfogást...

- jóízűen eszek, majd odajönnek és ott tartják a kezüket, amíg nem fogok kezet velük

- ilyenek


Alapból nem szeretek kezet fogni, de ezek rátesznek. Most attól mi lesz jobb, hogy a köszönés mellett megfogom a kezét, megszorítja és elengedi?

2023. márc. 12. 18:43
 6/9 Lucifer-666 ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki nyújtja, akkor én is nyújtom, egyébként nem (maximum bemutatkozásnál).

Azt nem szeretem, amikor ismerős nyújtogatja, akivel egyébként nem szoktunk kommunikálni. Ő így azt érezheti, hogy nekem bajom van vele, ha meg nyújtom és ő pont elfelejti, én sértődöm meg...

Ahhoz meg kellően távolságtartó vagyok, hogy a kézfogási szokásaim magyarázatával letámadjam.

Középiskolában meg kifejezetten hülyeségnek tartottam ezt a körbe megyek 30 emberen bohóckodást...

2023. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Probald oket raszoltatni az okolpacsira. Azt is szoktak csinalni hogy a karjukat nyujtjak oda pl ha koszos a kezuk. Pl eszel valamit es tiszta zsir a kezed, odajon valaki hogy kezet akar fogni akkor az alkarodat nyujtsd oda.


Amerika neked tetszene mert itt nem szokas kezet fogni csak ha bemutatkozol vagy ha regen talalkoztatok de napi szinten nem szoktak :D

2023. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Repülj rá a posztkovid hangulatra és mondd, hogy épp náthás vagy kissé és nem akarod terjeszteni :)
2023. ápr. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jégszív ***** válasza:

Remélem, az ELSŐKÉNTI KÉZNYÚJTÁSRA gondolsz. Szerintem inkább NEM TUDJÁK, mikor illik, mikor nem.

Én pl. gyakran FŐHAJTÁSSAL fejezem ki tiszteletemet.

2023. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!