Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás akkor is köszönni...

Miért szokás akkor is köszönni, ha csak emiatt szólalunk meg?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy ezzel jelezzük, hogy észrevettük a másikat. De mi értelme van akkor, ha nincs érdemi mondanivalónk egymásnak? Nem olyan válaszokat várok, hogy "azért, mert így illik", "így szokás", stb, hanem a mélyére akarok látni: Miért így illik? Miért így szokás?

2023. márc. 24. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

A kutyák, ha találkoznak, megszagolják egymás fenekét. Az emberek köszönnek.

Ha fordítva lenne, az lehet, hogy rosszabb lenne.

2023. márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Ösztön, ha túrázol köszönni fognak neked. Persze semmi értelme.
2023. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Talán abban gyökerezhet, hogy ezzel akarjuk felmérni a másik szándékait irányunkba. Meglátunk egy másik embert, és nem tudjuk hogy barátságos vagy ellenséges, illetve ismerősökkel összefutásnál hogy épp akar-e beszélgetni, vagy nem. Mindezt a köszönés hangsúlyából (flegma, barátságos, unott, komor, izgatott, stb.) fel lehet mérni, és rögtön tudjuk, hogyan álljunk az illetőhöz. Ha megnézel egy kutyát, mikor találkozik egy fajtársával, ő is először megáll és mereven nézi, próbálja kitalálni, milyen szándéka van a másiknak, támad-e vagy játszani akar. Csak mivel nekünk drasztikusan visszafejlődött a testbeszédünk, maradtak a verbális jelzések.
2023. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Így fejezzük ki a tiszteletünket. Kisvárosban élek (kb.6000 lakos) Én el sem tudnék itt sétálni egy ismerős mellett, ha szembe jön. Rosszul érezném magam....

Mikor 10 évig BP.-re költöztünk, alig bírtam megállni, mikor szembe jött valaki, hogy ne köszönjek.... itthon meséltem, hogy néha köszöntem, mert a megszokás...és csak lestek rám. Pl. egy szomszéd, aki még nem látott.

Apukám mindig sérelmezte, ha v.ki elköltözött és hazajött akár látogatóba, hogy "Na, már köszönni sem tud". A 10 év sajnos ugyan ezt váltotta ki nálunk is. Alig bírtam vissza szokni. És néha magyarázkodni, hogy a megszokás....

2023. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 NTBS ***** válasza:
41%
Illendőség.
2023. márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
én csomószor futottam már olyanba is hogy köszöntem valakinek, mert azt hittem hirtelen hogy ismerősöm, de csak hasonlított valaki és nem szóltak vissza semmit. pedig enyém is kisváros
2023. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
A köszönéssel azt jelzed, hogy észrevetted az illetőt, és nincsenek rossz szándékaid.
2023. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Miért fontos, hogy észrevettem, ha nem akarunk egymástól semmit?
2023. szept. 23. 22:47
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
mert régebben bizonytalanabbak voltak egymással az emberek, sosem tudhattad hogy nem egy rosszfiúba futsz bele aki a kövi pillanatban már a nyakadnak szegezi a bicskáját vagy a pisztolyát. itt a kezem nem disznóláb mondásunk sem alaptalan, kellett hozzá a kézfogás hogy láasd, nincs a bő ingbe rejtve a pisztoly. aztán hagyományban maradt
2023. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A "disznóláb" az egylövetű, elöltöltős mordály volt.
2023. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!