Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ugye illik mondani mindig a...

Ugye illik mondani mindig a keresztnevet a köszönéshez?

Figyelt kérdés
Én mindig keresztnévvel köszönök, családon belül, kollégáknak, egyéb ismerősöknek is. Szia Pisti! Helló Ferenc!, stb. Ismeretleneknek persze csak "Jó napot kívánok", vagy "Üdvözlöm"! is OK, de ha valakivel már többször találkoztál (bocsánat a netes helyből tegezésért), akkor nem illene mindig mondanod a keresztnevét is? Ez a "szia", illetve "helló" olyan személytelenül lekicsinylő, nem, mintha sugallni akarnám, hogy én vagyok a felsőbbrendű, vagy neheztelek valamiért, vagy csak szimplán nem érdekel annyira a másik?

2023. okt. 10. 15:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem jólesik az embernek hallani a saját nevét. Illetve szerintem talán inkább lányok szokták használni ezt a trükköt, hogy ha tetszik egy fiú nekik akkor sokszor mondják ki a nevét.


De alapvetően nem illetlenség a csak sima köszönés.


Néha én is úgy érzem ilyen kimért helyzetekben, hogy talán a Jó napot kívánok Doktor úr/Tanár Úr illendőbb lenne és tisztelettudóbb


Az az illetlen, hogyha nem azért köszönsz úgy, hogy "Szia Gábor, sziasztok" mert a többieket nem ismered, hanem azért mert neked Gábor a legszimpatikusabb a többieket meg leszarod de érezzék megtisztelve magukat hogy dobsz nekik egy sziát.


Az viszont érdekes kérdes ha neked úgy köszönnek, hogy "Szia Ferenc", akkor neked úgy illik a visszaköszönnöd, hogy "Szia Dávid". Mert valami azt mondatja velem, hogy igen, de nekem néha úgy érzem, mivel hogy nem olyan gyakori így köszönni, hogy olyan mintha gúnyolódnék.

Nem tudom mintha azt mondaná valaki, hogy "Nagyon nagyon nagyon boldog születésnapot!" és arra úgy válaszolnál, hogy "Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm!". Szóval ilyenkor azért nagyon ügyelni kell a hangsúlyra

2023. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem találtam megfelelő választ a szavazáson. Jobb híján én is arra szavaznék, ami most vezet, hogy a felgyorsult életünkben nincs jelentősége, de szerintem ennek nem a felgyorsult élethez van köze. Egyszerűen erőltetett, színpadias és zavarba ejtő.
2023. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Brrrr, gyűlölöm a nevemet, ki is ugranék az ablakon, ha valaki minden egyes köszönéskor megszólítana. Soha eszembe sem jutott bárkinek is így köszönni, és a jövőben sem szándékozom rászokni.
2023. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
68%
Szerintem ez nem illik/ nem illik kérdése. Nekem szívemnek kedves, ha valaki mondja a nevem (kevesen teszik sajnos), de volt már, akinek a szájából olyan hátborzongatóan hangzott.
2023. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

"De mindenkinek a saját neve a legkedvesebb szava"


Az amcsiknak talán igen, nekem egyáltalán nem.

2023. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"De mindenkinek a saját neve a legkedvesebb szava"

Az ilyen ember igen magas fokon pszichikailag beteg, önimádó, nem normális.

2023. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten zavarna, ha mindig mondaná. Tudom, hogy tudja, miért kell bizonygatni? Meg tudom, hogy nekem köszön, nem kell külön mondania
2023. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve szerintem talán inkább lányok szokták használni ezt a trükköt, hogy ha tetszik egy fiú nekik akkor sokszor mondják ki a nevét."


Ezt inkább valami tinifilmben vagy animében láthattad. A valóságban nem csinálunk ilyen ijesztő dolgokat. Ne mosd össze a valódi lányokat a bugyuta animekarakterekkel.

2023. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg barátságosabb úgy, ha ott van a név is, de azért nem illetlenség név nélkül köszönni, meg hanglejtéstől függően úgy is lehet nagyon is barátságos. Nem köszönni - na az illetlenség.
dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!