Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség-e uszodában az...

Illetlenség-e uszodában az öltöző és zuhanyzó között meztelenül közlekedni?

Figyelt kérdés
Illetlenség-e ha arra a tíz másodperces/10 méteres útra valaki nem csavarja a dereka köré a törülközőt hanem simán meztelenül sétál el a szekrényétől a zuhanyzóig (és/vagy vissza)?

2023. dec. 4. 17:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

@10

Nem kell, hogy mindenki lábujjhegyen járjon körülötte, ez szalmabáb érvelés, én nem ezt írtam, hogy mindenkinek lábujjhegyen kell járnia körülötte. De azért egy elvárható minimum diszkréciót talán csak megérdemelnek a körülötted lévők, nem? Szerintem nem mindenki kíváncsi a himbilimbidre, nem szükséges szándékosan közszemlére tenni kéretlenül.

dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11 Látom, nem sikerült olyan metaforát választanom, amelyik megértésre talál. Nem baj. A tusolóba az ember tusolni megy, azt pedig meztelenül kell. Nem kell minden meztelenségbe szándékos magamutogatást magyarázni még annak sem, aki fél a másik ember látványától. Neked a takargatás a természetes, nekem a meztelenség. Aki nem kíváncsi a himbilimbimre, az ne nézze.
dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

" A tusolóba az ember tusolni megy, azt pedig meztelenül kell."

Tusolni meztelenul szokas, igen, de tusoloba jarni nem szokas meztelenul.


"Aki nem kíváncsi a himbilimbimre, az ne nézze."

Ennyi erovel az utcan is maszkalhatnal meztelenul, akinek meg nem tetszik, ne nezze.

dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy öltözőben meg egy zuhanyzóban egyáltalán nem illetlenség meztelenül lenni. Ezek a helyek azért vannak, hogy az ember átöltözhessen és letusolhasson, amit általában meztelenül szoktak. Nyilván nem kell helikopterezni meg más arcába tolni magunkat, de nem hinném hogy bárki megszólna azért, ha a zuhanyzóig meztelenül mész.
dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"tusoloba jarni nem szokas meztelenul" – "szokás"? A férfi részleg azért van, mert ott a férfiak lehetnek meztelenül anélkül, hogy bárki megijedne tőlük. A női meg azért, mert ott meg a nők lehetnek meztelenül anélkül, hogy akárcsak egy férfi is látná őket. Ez a szokás. De egyébként mindenki úgy komplikálja az életét, ahogy neki tetszik, csak ne várja el, hogy más is utána csinálja.


"az utcan is maszkalhatnal meztelenul, akinek meg nem tetszik, ne nezze" – és mennyire igazam lenne. De hát az utcán nem szabad ilyesmit, ez a közmegegyezés, és értelme se sok lenne. Az utcára ugyanis nem átöltözni vagy tusolni járnak.

dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

"hogy ki mitől érzi magát kényelmetlenül, az mindenkinek a saját problémája. Attól még nem köteles az egész világ lábujjhegyen járni körülötte."

Még nem hallottál róla, hogy szokás tekintettel lenni másokra is? Gondolom akkor te vagy az, aki elállja a kapubejárót, befurakodik a sorba, hangosan telefonál a buszon stb.

dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 amennyiben férfiként a férfi öltözőt és tusolót használom, nem pedig a nőit, akkor megfelelő mértékben tekintettel vagyok másokra.
dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!