Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férfiak! Mennyire vagytok...

Férfiak! Mennyire vagytok tisztában a nő és férfi közötti kézfogás szabályaival?

Figyelt kérdés
Miket tudtok róla? Kerültetek már kellemetlen helyzetbe?

febr. 6. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Tisztában vagyok vele, és kerültem - szerintem más miatt - kellemetlen helyzetbe. Ugyanis az a szabály, hogy a fogadó fél nyújt kezet, hivatalos kapcsolatban felülírja a férfi/nő, idős/fiatal szabályt.
febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És az iskola udvarán ki a fogadó fél ? Hát a Tescoban ? Egyébként a "férfi/nő, idős/fiatal" szabályon kívül van egy, amelyik a legfontosabb kategória: a rang/tisztség/beosztás.
febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Iskolában (épület, udvar, mindegy), a tanár a fogadó fél a szülővel szemben. A "rang/tisztség/beosztás" körben is érvényesül a "fogadó fél" pozíció, ha nincs közvetlen alá/fölérendeltség, vagy feltűnően nagy rangkülönbség. Kérdés, ki dönti el, hol kezdődik a feltűnően nagy rangkülönbség.
febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1-2, Minimális ismeretem van erről. Azt tudom, hogy a nőnek kell kezdeményezni, de nem kötelező a kézfogás;

3, Egy állásinterjúnál volt meredek: 1 férfi+2 nő volt jelen, az egyik nő vezető. Majdnem nyújtottam a férfi felé a kezemet, aki finoman jelezte, hogy a felettessel kezdjem.

Meredek volt, innentől kezdve igyekszem figyelni erre.

febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Igyekezzél is figyelni, mert amit leírtál, ott mindkét esetben hibáztál, de a "fogadó fél" sincs tisztában a szabályokkal. Állásinterjún jelentkezőként nem nyújthatsz kezet azoknak, akik fogadnak. Ők vannak otthon, te köszönsz előre, ők nyújthatnak kezet (ha akarnak).
febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!