Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ateistákat hogyan temetik el?

Az ateistákat hogyan temetik el?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én még soha nem voltam olyan temetésen, amit ne pap vagy lelkész tartott volna. Az hogy az illető életében nem járt templomba, nem gyakorolta a vallását gyakran előfordult, de maga a temetési szertartás egyházi jellegű volt. Másképp hogyan szokták ezt csinálni? Régen a kommunistákat hogyan temették el?

febr. 19. 20:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Bírom, amikor némelyek így rácsodálkoznak a világra. Százhúsz éve tömegeknek semmi köze valláshoz például Budapesten. Pontosan ugyanúgy el lehet mondani egy megemlékező temetési beszédet egy összegyűlt embercsoport előtt, akik ülnek ilyen padsorokban. Ha most lenne egy ilyen videó, csak hang nélkül, akkor nem látnád a különbséget. Legfeljebb nem papi ruhában van a beszédmondó. Meg értelemszerűen egyetlen szó nem esik istenekről, mennyországokról. Budapesten nem katolikus temető és református temető van, hanem köztemető van mindenki számára, nem kötelező a pap.

De mondok jobbat. Nem kötelező se temetési beszédet mondani, se temetőbe temetkezni. Vagyis lemajmolni a keresztény temetési rendet. Nem tudom a statisztikai számokat, de a halottak egyre jelentősebb hányadát vagy korsóban hazaviszik (teheti a polcra, temetheti saját kertbe), vagy elszórják a hamvakat, mit tudom én, a Duna felett... Rengetegen csinálják. Az már a család magánügye, miféle megemlékezést rendez, ha akar, legtöbbször valamelyik lelkes családtag szervezi, és tart valami beszédet, nem bízzák ezt idegenre, hogy sablon képmutató mellébeszélést tartson a halottról és kedves családjáról, aminek természetesen a fele sem igaz.

febr. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Gyanítom, hogy egyrészt mennél egyenesen a Dunába, tehát a hamu nem lenne kiszűrve, másrészt nem növény, így nem komposztálható, nem nő ki belőle semmi, mintha homok lenne. Már ha komolyan gondoltad.
febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!