Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért veszett ki az emberekből...

Miért veszett ki az emberekből a tisztelet? Alapvető helyeken (étterem, bolt, orvosi rendelő) miért nem tudnak egyesek normálisan kommunikálni a másikkal?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen veszem észre, hogy az emberek tiszteletlenül beszélnek egymással, hivatalos helyeken olyan stílusban beszélnek, amit régen soha meg sem mertek volna próbálni.

Orvosi rendelőben letegezik az orvost zsigerből. Nem vagyok a magázódás híve, de teljesen idegen embereket mióta tegezünk ilyen környezetben? Mióta tegezzük le az egészségügyi szakembereket, hivatalnokokat, xy embert a postán?


Egyszerűen nem értem hova tart ez az ország.



ápr. 27. 09:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy az első írja, a szülő nem tanítja meg. Már akinek van.
ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Na azért némelyik orvos is elmehet a...

Múltkor mentem be köszönök, hogy jó napot kívánok lekezelően annyit mondott ,,szevasz" (ígyis köszönt el) De legalább végig bunkózott velem, mintha kinyírtam volna a családját. Mindenki osztja az észt a fiatalabb generációról, de a tisztelet oda-vissza működő dolog.


Orvosra visszatérve csalódtam benne, hogy egy több diplomás, feltételezem nem egy hülye embertől ennyi telik. Akkor mit várunk más egyszerűbb emberektől?


25/F

máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!