Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégeknek illetlenség a...

Vendégeknek illetlenség a kenyeret úgy odaadni, hogy a héja még rajta van?

Figyelt kérdés

Anyum szerint igen.


Ugyanezt gondolja a narancsoknál is, nem lehetne úgy termeszteni a narancsokat hogy héjjuk ne legyen?



máj. 15. 11:27
1 2
 1/15 L.. István ***** válasza:
100%
Na ilyet se hallottam még.
máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha vendéglőben,étteremben nem illetlenség akkor egy otthoni vendéglátásban miért lenne az ?
máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi illetlenség nincs benne.Normal esetben le sem vágják.
máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Híres magyar étteremben dolgoztam, ott is rajta volt a héja. (Szerintem az a legjobb része

)



Narancsot azert vendegnek megpucolnám. Senki se szeret az asztalnál frocsogni, csopogni, hova tezsi a héjat stb

máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Narancsnál tényleg praktikus meghámozni és cikkekre szedni, hogy fogyasztható legyen, de ez nem a kenyér meghámozásával állítható párhuzamba, hanem azzal, hogy nem egyben rakod ki a kilós kenyeret, hanem felszeleteled. Szóval nem, a kenyér héjának az eltávolítása egyáltalán nem szokás.
máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bolognai a kedvencem válasza:
91%

Valaki szereti a héját. Pl én.

Ne butáskodj.

máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az otthoni vendéglátásnak nincsenek kötelező előírásai. Legalábbis a régi nagypolgári, és attól fölfelé szertartásosság a múlt.

Van, akinek az is nagy dolog, hogy a konyhában tud tálalni a vendégeknek, és olyan is, aki egy hétköznapi reggelihez étkezőben terít, szépen felöltözve költi el stb.

Nem kell leszedni a kenyér héját, de ha rendes terítés van (különféle tányérok, evőeszközök, poharak stb., akkor egy külön kosárkában, kendővel letakarva tegyétek az asztalra.

Esetleg ha van olyan, akinek gondja van az étkezéssel, figyelmességből a neki szánt szeletet lehéjazhatjátok.

A narancs meg fröcsköl, azt jobb gerezdekre szedve kínálni.

máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne illetlenség? Ha 3 év feletti a vendég akkor teljesen alap így adni.
máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tessék???
máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az illetlenség, ha valaki összetapogatja. Nem kell levágni a héját. Sőt! Én is csak kisgyerekek esetében tudom elképzelni, mindenki más héjával eszi. Vagy ha nem, akkor majd leszedi magának.

Banánt hogy ad anyukád? :D

máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!