Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyar vásárlási szokások!...

Magyar vásárlási szokások! Egy ruházati boltban miért kell úgy megnézni egy ruhát, hogy a legalsóval kezdjük, ill. miért hagyunk bent mindent a próbafülkében, ami nem lett jó? Miért sz. Runk bele az ott dolgozók munkájába "Ez a munkája" címen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 13:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Én aki r.üzletben (belváros) dolgozom csináltam egy felmérést megfigyelés alapján miszerint a "legkupisabb nép":

1. Spanyolok + izraeliek

2. magyarok + macedón,albán

3.németek


A legigényesebb vásárlók a skandináv népcs., amerikaiak, angolok...

2010. nov. 25. 13:05
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Én a farmerek közül akkor szoktam alulról (óvatosan) kivenni a nadrágot, ha feljebb nem találok. Ugyanis magas vagyok, és viszonylag széles derekú (184cm/90kg).


A próbafülkében még soha nem hagytam benn semmit. Ezt el sem tudnám képzelni, és irtó taplóságnak tartom.


Sokszor sajnos az eladók sem tudnak barátságosak lenni. Jó-jó, magyar fizetések, és a dolgozók kizsákmányolása... De ha nem udvarias a kiszolgálás, akkor az ember nem megy oda másodszor, tehát csökken a forgalom, az üzlet csődbe megy, a dolgozók meg mehetnek világgá. Szóval az éremnek két oldala van.

2010. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Mert tirpák parasztok vagyunk.

A németek meg túl sznobok ahhoz, hogy lealacsonyodjnak odáig, hogy más helyett végezzék el a "feladatot".

Én utálom őket.

( És nem irigységből, mielőtt még azzal jönnétek!)

2010. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan helyen vásárolok, hogy ott be kell mutatni az árut mielőtt beviszed és akkor is mikor kihozod.

Németeket lehet, hogy nem állítanak meg, hogy ugyan hol a ruha, amit bevittél?, de itt Magyarországon van egy két tapló, aki "véletlenül" a táskájába teszi a ruhát és távozik....

2010. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
még sosem hagytam a fülkében semmit. és nem is láttam, hogy más ilyet tett volna. szerintem tévedsz.
2010. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tapasztalat! Sajnos nagyon sok olyan ember van aki azt hiszi, hogy ő az atya Úr Isten és olcsóbb kat. üzletekben azt hiszi, hogy ...

Bezzeg, a Gucciba, Armani-ban nem pakol szét :D :S


Az éremnek 2 oldala van ez természetes! De sokan észre se akarják venni, hogy vannak eladók :) Bejönnek és nekilátnak a rombolásnak. nem kérnek segítséget... Áááá! Minek?

Nekem volt olyan nő, akihez oda mentem, hoyg: Segíthetek-e? Mire ő: - Nem kössz! Van kezem!... Jah,,, bocs...

2010. nov. 25. 13:18
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én a H&M-ben szoktam bent hagyni, mert mikor bemegyek ott egy csomó ruha, és nem látok a próbafülke bejáratnál olyan helyet, ahol ott lehetne hagyni a nem jó cuccokat. Na jó van 1 asztal, de azon nincs semmi. Szóval úgy vagyok vele, hogy biztos így kell, ezért ott hagyom, amúgy mindig kihozom, és megkérdezem az eladót, hogy nekem kell visszatenni, vagy ő majd összehajtja, szóval van-e valami gyűjtőhely, mert ugye sok helyen így szokás.
2010. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes, ahol én vásárolok ott senkinek sem baj ha a próbafülkében hagyjuk a ruhát, sőt még kérik is. Direkt ott van a fülke mellett a fogas ahova lehet rakni, mert mi úgyse tudjuk mindet rendesen visszapakolni. Elvégre azért vannak ott hogy dolgozzanak, igy is egész nap csak azt látni hogy fecsegnek egymással. Ezt látom mi a sértés az igazságon?

Illetve arról sem mi tehetünk hogy sokszor a legnagyobb ruhákat rakják felülre és tudod nem mindenki xxl-es tehén szóval muszáj alulról keresni valami kisebbet.

2010. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

13:47

Tehén ám az öreganyád térdekalácsa, te versenykukac!

Egy XXL-es!

:P

2010. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De lehet azt az alsó ruhát rendeesen is kivenni! Nem pedig úgy, hogy a fölső 15öt is újra kell hajtogatni!Ezzel segíthetne mki...A próbalfülkékben bizti nem kérik, hogy hagyd ott a fülkében,max. az előtte lévő asztalra vagy akasztóra!

nem sértő az,hogy ez a munkám, de ha én nem söpröm le a banki dolgozónak az iratait, nem rendezem át a könyvesboltban a könyveket, egy önkiszolg. étterembennem hagyom az asztalon a tányérokat amikor ott van 2 lépésre a tároló... akkor miért nem segíthet mki a másik munkáját ilyen apróságokkal?

2010. nov. 25. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!