Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok ember minden második...

Sok ember minden második szava miért csak káromkodás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 15:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
szókincs hiánya.
2010. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Kicsi a szókincsük vagy azt hiszik ettől kemények.Ezeknek az oka lehet a rossz nevelés, rossz társaság, tanulás elhanyagolása stb....
2010. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van pár ismerősöm, akinek minden második szava ba...d meg! Na előjön a kúltura rendesen.Ja és még ennél is csúnyább szavak hangzanak el, például a ge....be! a fa...omba! Inkább kerülöm ezeket a fazonokat. Mert amikor találkozom velük, hangosan mondják ám, nem suttogva.
2010. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Mert csak,ba*dmeg!:D
2010. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen a nyelv.

Ajánlott olvasmány: Nádas Péter: Az égi és a földi szerelemről. Ott kifejti, miért.

2010. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Szóval apám nincs megnevelve... :D
2010. dec. 7. 15:39
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Egy átlag angol dokkmunkás sem használ 400 szónál többet!
2010. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a környezetünk nagyon nagy hatással van a szóhasználatunkra. Nekem a párom beszél trágárul elég gyakran, és ahelyett, hogy ő szokott volna le róla, én tanultam el tőle dolgokat. Persze normális társaságban vissza tudom fogni magam, de néha észre sem veszem, amikor magunk közt vagyunk, hogy inkább ő van hatással az én szóhasználatomra. Ez sajnálatos tény, de ezek szerint fogékonyabb is vagyok a tanulásra:)
2010. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Ennyire futja az intelligenciájukból...
2010. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat az "off"-ért, de szerintem nagyon ide illik Grétsy Lászlótól egy kis idézet:


"Helyzet:

Fiatal lány enyeleg fiatal fiúval. A háttérben figyeli őket a fiú egyik barátja. Mihelyst a lány egy pillanatra eltávozik, a két fiú között a következő párbeszéd alakul ki:



- B.szod, mi?

- Á!

- Át akarsz b.szni, mi?

- Ne b.sztass már! B.sznám, b.szod, de ráb.sztam: b.szik b.szni, b.szd meg! Ez beb.szott! Ezt kib.szottul elb.sztam! B.ssza meg!


Magyarról magyarra :

- Lefeküdtél vele, mi?

- Á!

- Becsapsz, mi?

- Ne kínozz! Szívesen magamévá tenném, elhiheted, de kudarcot vallottam: nem hajlandó szeretkezni, az ördög vinné el! Ez aztán a váratlan fordulat!

Ugyancsak alaposan melléfogtam! A fene egye meg!


Nem vitás, a kis példa rendkívül élesen világít rá hétköznapi nyelvünk sorvadására, elszegényesedésére. Ugyanakkor nem tudok

szabadulni egyfajta torz büszkeségtől sem: Lám, még nyomorában is milyen kifejező, milyen hajlékony a nyelvünk!

Nem ismerek egyetlen nyelvet sem, amely ehhez hasonló bravúrra lenne képes: ugyanannak az alapszónak pusztán tizenháromféle ismétlésével (többé-kevésbé) értelmes mondat alakítható ki!"

2010. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!