Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szenteste milyen sorrendben...

Szenteste milyen sorrendben fogod oda adni az ajándékokat a szeretteidnek először a legolcsóbb ajándékot, majd utoljára adod át a legdrágább ajándékot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 15:03
 1/8 Cory Rose ***** válasza:
100%
Olyan sorrendben amelyik épp a kezembe kerül.
2010. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem adom át őket,berakom a fa alá, és azt mondom hogy a jézuska hozta. haha. Hülye vagy.
2010. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindenkinek csak egy ajándékot tudtam venni, nem vet fel a pénz annyira, hogy többet vegyek egy embernek.
2010. dec. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is az ajándékokat ne´vvel ellátva a fa alá teszem,


másodszor!!! SOHA nem azon jár az eszem ,hogy melyik ajándék MENNYIBE került, náluk azt szoktuk nézni, hogy AKI kapja, annak örömet okoz-e.

2010. dec. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát mi mindig bepakolunk mindent a fa alá, mikor az utolsó családtag is odapakolt, megrázza a fán lévő kis csengőt, mert a filmekből tudjuk, hogy ez jelzi, itt járt a Jézuska. És aztán leülünk a fa alá, és elkezdünk bontogatni, amilyen sorrendben épp jön.
2010. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is tömeg alapján nagyság szerint sorrendbe rakom őket, majd a legnehezebbnek az árából kivonom a legkönnyebb árát, ebből gyököt vonok, és azt adom át először, amelyiknek az ára a kapott eredményhez a legközelebb esik. Ezt aztán megcsinálom egészen addig, amíg el nem fogynak az ajándékok. Azt, hogy kinek adom oda először, azt egy ennél sokkal bonyolultabb módszerrel választom ki, aminek taglalásától most megkímélnék mindenkit.
2010. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs jelentősége, de azért leírom, nálunk hogy szokás. Mindenki beteszi a fa alá, de utána sorban oda is adjuk egymásnak, puszi-puszi, átadás. :) Amikor szűk családi körben vagyunk és amíg nem volt saját családom, addig először én kaptam meg Anyukáméktól a közös ajándékot, később külön-külön is adtak, majd én is átadtam Nekik eleinte a közös, majd ahogy nőttem a külön-külön ajándékokat. Mamám általában nálunk szokott lenni, Ő is megkapta a kis ajándékát és mi is Tőle.

Nagyobb körben, ha unokatesómék is nálunk vannak, akkor családonként megy a dolog: pl először utokatesóm végigosztogatja a saját családjának, majd nekünk, majd következik anyukám szintén így, majd mi..

Most két éve, szűkebb körben vagyunk megint, de már saját családom is van. Most úgy van, hogy Anyukámék átadják nekünk az általában közös ajándékot a párommal, majd a gyerekeknek is, majd Mamámnak. Utána jövök én szüleimnek a külön-külön ajándékainkkal, amit általában párommal közösen veszünk, de van, hogy ő még külön is vesz valamit anyukáméknak. Utána mi is adunk párommal egymásnak valami kis csekélységet, na és a gyerekeket ki ne hagyjam már, Ők is kapnak ajándékot, de Ők még picik, nem igazán hiszem, hogy felfogják még az ünnep és az ajándékozás lényegét.

Nahh... jó hosszút írtam, át sem olvastam. Ha ezen valaki eligazodik, akkor gratulálok! :) Nade kedves Kérdező: valami ilyesmire voltál kíváncsi, nem?:D

2010. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló az egyik válaszolóéhoz: este vacsi, aztán rohangálás, hogy mindenki ajándéka a fa alá kerüljön, majd megcsengetjük a karácsonyi csengőt, aztán leülünk a fa tövébe, és egymásnak tologatjuk az ajándékokat.
2010. dec. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!