Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van olyan internetes oldal,...

Van olyan internetes oldal, ahol etiketett lehet tanulni?

Figyelt kérdés

telefonálás,étkezés,bemutatkozás,stb.

Ha van ebből kifolyólag valami sztori(kínos bemutatkozás,feszengés az asztal melett)várom azokat is.


2009. febr. 22. 05:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat helyesbítek:etikettet
2009. febr. 22. 05:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még fiatal voltam és beültem egy nagyon jólnevelt gazdag fiúval egy nagyon menű helyre. Ahogy beléptem rögtön leesett az állam. Nem voltam ilyen helyekhez szokva, így nem nagyon tudtam hogyan kell viselkedni. Amikor kijött a pincér és megkérdezte, hogy mit szeretnék, én azt mondtam, hogy "oh köszönöm, csak egy pohár vizet".


Szerintem elég kínos volt:)

2009. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt kezdődik: nő nem válaszol a pincér kérdésére, a fiúnak mondja meg, hogy mit kér, aki továbbítja a pincérnek. :)
2009. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha természetesen viselkedsz, akkor közel járhatsz az etikett fogalmához. Tudnod kell, hogy az etikett egyes fajtái (pl. a vendéglőben való viselkedés helyességéről szólóak) mára már elavultnak tekinthetőek (sajnos), hiszen egy McDonalds-ban nem fogsz a fiúra várni, amíg kiböki a pultosnak, hogy "egy szendvicset kérek..." :)
2009. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(az előbbi lennék)

Azt is írhattam volna, hogy a barátod nem fogja azt mondani: "A barátnőm, tudja, csak illendőségből nem felelt, persze, persze, ő is szendvicset kér, nem, nem hiszem, inkább extra sajttal, iigen, köszöni szépen..." :)

2009. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!