Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszintén örültök barátaitok...

Őszintén örültök barátaitok boldogságának, akkor is, ha nektek éppen semmi sem jön össze?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy az egyik barátnőm sokkal jobban értékelte és igényelte a társaságomat, ameddig én is hasonlóan éreztem magam, mint ő, viszont mióta vidámabb vagyok, azóta mintha kerülne, sőt meg lenne rám sértődve emiatt, ezért érdekel az, hogy ezzel hogy van más?



Valamint ha egy barátod és te is megpróbáljátok ugyanazt a dolgot, tegyük fel, ugyanarra a szakra való felvételi, és neki sikerül, neked viszont nem, akkor hogy érzed általában, hogy szomorú, hogy neked nem, de jó, hogy neki igen, vagy inkább féltékeny vagy a sikereire?



Örülnék, ha őszintén válaszolnátok, és ha leírnátok mellé a korotokat és a nemeteket, azt megköszönném!


2011. márc. 22. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem mindig. 19/L
2011. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én előtte örülök az ő sikereinek, és biztatom, hogy de jó, hogy neki sikerült. :)

Egy ilyen felvételi kapcsán meg szintén ez volt... Örültem az ő sikerének, a magam kudarcát elfogadtam, de vele örültem és buliztam.

Aztán mikor hazamentem, dühösen és elkeseredetten kizokogtam magam, és igyekeztem arra koncentrálni, hogy nekem is összejönnek majd a dolgok, csak idő kérdése.

Szóval féltékeny nem igazán szoktam lenni a szó szoros értelmében, de ha neki összejön valami, nekem meg nem, akkor az elkeseredés belefér otthon, egyedül. :)

2011. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok, 19L.
2011. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát, inkább nem, mint igen. Pláne, ha ugyanazt próbáljuk meg, és neki sikerül, nekem nem. Olyankor egyszerűen annyira leköt a magam gondja, hogy nem nagyon akarom azt hallani, hogy neki milyen jó. De szerintem ezzel a legtöbb ember így van. Emlékszem, egyszer valami hetvenen vizsgáztunk, ötvenen megbuktak, lett pár kettes, és csak én kaptam hármast. Majd' kiugrottam a bőrömből, de senki nem örült velem, amit teljesen meg is értettem - volt, aki konkrétan meg is mondta, hogy ne haragudjak, tök jó meg minden, de így, hogy megbuktak, nem nem nagyon tudnak örülni annak, hogy én átmentem.
2011. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én éppen ebben a helyzetben vagyok (a felvételis).

A legjobb barátnőmet eddig nem vették fel sehová,mármint úgy,hogy nincs benne a létszámban de még bekerülhet mert sokan eshetnek ki előle.Én sem vagyok biztos helyen de az egyik szakra majdnem bekerültem.15-öt vesznek fel és én a 16.vagyok szóval lehet bekerülök,mert 1 ember csak kiesik.

Örülnék ha felvennék őt,mert én nem akarok neki rosszat és örülök a sikereinek is mivel kitűnő tanuló.Persze kicsit féltékeny is vagyok rá,hogyha neki jobb a dolgozata mint nekem,de van amikor nekem jön össze minden.Nem zavar különösen.

2011. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
bocsi 14/Lány lemaradt: (
2011. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hú,jó a kérdés itt egy nagyon őszinte válasz:

Nagyon jó barátnőm,akivel nem mellesleg egymás mellett dolgoztunk évekig,akkor esett teherbe,mikor én elvetéltem.Örültem neki,örültem a boldogságának,legalábbis ezt mondta a szám.El kellett telnie két hétnek,egy közösen végigsírt beszélgetésnek,és sok-sok tequilának,hogy a szívem is így gondolja.És ezek után úgy gondolom,hogy igen őszintén tudtam örülni a boldogságának(és talán ő még jobban az enyémnek,mikor végre egészségesen megszületett az én gyermekem is).Erről szól az igazi barátság.

30/N

2011. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én olyan vagyok, hogy igen örülök és azért mert ha a haveromat boldognak látom, akkor jobban feldob engem is nálam ez így van. Persze azért a természetes féltékenység ott van de inkább csak azért, hogy én is hasonló eredményeket érjek el és nem azért mert én azt akarom h neki rosszabb legyen. Szóval én örülök annak ha boldognak látom akármelyik barátomat mert feldob h ő vidám.

17F

2011. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én olyan esetben nem örülök barát boldogságának - függetlenül attól, hogy nekem mi, mennyire jön össze - ha csak addig volt rám szüksége, míg ő is szar helyzetben volt. Pl.már több barátnőmmel eljátszottam, hogy amíg ő egyedülálló volt, nagy-nagy szüksége volt rám, jöttünk-mentünk, mulattunk, lelkiztünk, aztán amint talált valami pasit (még ha nem is az "igazi", csak valami hiánypótló), úgy lettem dobva, ahogy kell. Ha egyébként nem változik köztünk a viszony, csak neki összejön valami, nekem nem, akkor örülök neki, persze! 24/N
2011. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. márc. 22. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!