Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megbántottam valakit, kéne...

Megbántottam valakit, kéne bocsánatot kérnem?

Figyelt kérdés

Erőszakoskodtam és nem vettem figyelembe, hogy a haveromnak más dolga van. Utólag visszanézve tényleg elég bunkó voltam még be is sértődtem. Nem mondta ugyan, hogy zavarta a dolog, de éreztem rajta. Szeretnék bocsánatot kérni, de sosem voltam ennek a mestere meg nyálas is :D, de ez most tényleg bánt. Illik ilyenkor, vagy inkább hagyjam és csináljak úgy mintha meg sem történt volna? És ha igen mit mondjak neki? Kössz

17F


2011. ápr. 26. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért tart itt a világ, mert az emberek a bocsánatkérést "nyálasnak" tartják. Pedig teljesen természetes, hogy hibázunk, tehát a bocsánatkérésnek is annak kéne lennie. Állj elé, és mondd, hogy bocsánat!
2011. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha csak telefonba mondom, az nem túl személytelen?
2011. ápr. 26. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem mered, akkor éreztesd vele, hogy sajnálod. Meg lehet találni a módját, főleg ha jól ismered a haverodat:)
2011. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Áhh most fel sem hívom 1 hétig, tényleg nagyon bánt a dolog, de most már nem zaklatom. Majd akkor valahogyan.
2011. ápr. 26. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Telefonba sztem semmiképpen. Ha rám hallgatsz, nem bocsánatot kérsz, hanem megkérdezed, h haragszik-e. Az kevésbé "nyálas".

Amúgy tök jó, h legalább észrevetted, h hibáztál, sokan nincsenek így vele.

2011. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akár telefonon is. A lényeg, hogy mielőbb, mert így csak telik az idő, és mindkettőtöket zavar, jobb az ilyesmit mielőbb tisztázni. Semmi nyálas nincs abban, ha azt mondod neki, hogy "figyelj, öreg, bunkó voltam, nem így akartam, bocs.".
2011. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy nyugodt pillanatban beszéljétek meg. Nézz a szemébe, és úgy mondd: "Bocsánatot kérek tőled, hogy megbántottalak, nem volt szándékos." És aztán mondd el őszintén, hogy hogy volt, és mi a pálya. Ez a becsületes út.
2011. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Strigi ***** válasza:
Ez a bocsánatkérés-téma tényleg egyre inkább tabu lesz a mai fiataloknál, pedig a világon a legegyszerűbb és legsimább megoldás az ilyen helyzetekre, hiszen épp erre találták ki.
2011. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na véletlen kiemeltem, már sikerült bocsánatot kérnem, azt hiszem, kösz :)
2011. ápr. 30. 12:27
 10/12 anonim válasza:

szerintem mindenképpen kérj bocsánatot,mert lehet h nem fáj neki annyira de akkor is jól fog esni neki.

hívd mg egy sörre és kérj tőle bocsánatot. ha meg nem volt semmi akkor jót nevettek az egészet és kész

2011. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!