Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy etikett könyvben azt...

Egy etikett könyvben azt olvastam hogy fekete öltönyt nem szabad viselni. Sötét öltöny elmehet a legsötétebb szürkéig, de fekete nem lehet. Internetes források mást mondanak. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Többnyire már nem az etikett a mérvadó, hanem az, hogy mi tetszik az embereknek.
2011. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Feketét csak temetésre szokás felvenni. Nem is nagyon kapsz fekete öltönyt.

(a szmoking természetesen más)

2011. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 napietus ***** válasza:
78%
2.-nak adok igazat.
2011. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 napietus ***** válasza:
83%
még annyi, hogy az internetes forrásokat azért differenciáltan kell kezelni. én is szerkeszthetnék egy honlapot pl. műszaki témákról, amihez egyáltalán nem értek, így nem lenne megbízható forrás.
2011. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a fekete öltöny minden alkalomra elegáns viselet. Színes inggel és színes nyakkendővel garantált, hogy az eredmény nem lesz gyászos.
2011. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 napietus ***** válasza:
100%
utolsó, talán csinos lehet, de elegánsnak nem mondanám...
2011. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
max pincérnek néznek
2011. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hali

Internetes források azért mondják feketének az öltönyt mert nem tudnak különbséget tenni a nagyon sötét kék és a fekete között.Így a kettő keveredik.

2011. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

sztem a fekete az full jó bárhova!

főiskolás vagyok és vizsgázni is abba járok...szóbelire fehér ing fekete nyakkendő..ma ez a divat, akár ki akármit mond h gyászos meg minden, ettől függetlenül sztem az egyik legelegánsabb párosítás..

írásbelire meg vmi "hideg" színű inget szoktam felvenni hozzá..pl: kék

2011. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


...ezek a cikkek cáfolják a fekete öltönyök száműzéséről szóló híreket... Fekete öltöny tehát van és uralkodik.

2011. jún. 2. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!