Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a jobb: ha egy ember...

Mi a jobb: ha egy ember inkább művelt vagy ha okos (intelligens)?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, mindkettő, de most választani kell.
2011. szept. 12. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Intelligens, egyértelmű.
2011. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek Aragoggal. Semmit sem ér a tudás, ha mellé bunkóság párosul... de a tudni akarás, intelligens hozzáállással annál többet.
2011. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 napietus ***** válasza:
83%
szerintem egyik a másik nélkül nem sokat ér. mondjuk az intelligens ember ha most még nem is művelt, még lehet az.
2011. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a műveltség alatt nem a "klasszikus műveltséget" értjük, hanem egyfajta sok területen szerzett jártasságot, nem mozog idegenül se az irodalom, se a gépészet terén, akkor talán könnyebben érvényesül műveltként, mint intelligensként.


Másfelől intelligens ember folyamatosan ingert keres, újdonságot, amit elsajátíthat, tehát jó eséllyel művelt is lesz.

2011. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
..igy van, en pl. nem jartam csak a 8 altalanos iskolat,de minden erdekelt es az elmult 10 evben 29 orszagot jartam be, es tobb tudasra tettem szert mint az iskolaban, mert mindig erdekelt hogy milyen madhol az elet, az emberek, es szerintem a nyitott vilagnezet a legfontosabb. Pl. ismerek egyetemet vegzett embert aki abszolut beszukult tudatu es vilagnezetu, mindent elhisz amit a media beallit, es nem lehet meggyozni semmirol!!!
2011. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert valaki elolvas egy nagy rakat könyvet világhírű íróktól,és kívülről vágja a Lohengrint,attól még a hétköznapi problémamegoldó képessége jottányit sem fejlődik.Tehát inkább okos maradok:)
2011. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
87%

Szerintem az okosság és a műveltség majdnem ugyanaz. Az intelligencia valami egészen más dolog. Az az illető sajátja, ami spontaneitással jár olykor megmagyarázhatatlan módon meg tud oldani olyan feladatokat is, amivel előzőleg nem találkozott. Az intelligens ember mindig keresi az újdonságot, és amibe csak lehetősége nyílik belevág. Azt is tudja, mikor érte el az adott dolognál a maximumot, amikor már tovább kell lépnie, vagy másfelé kell mennie. Az egyetemek hatásáról OSHO is írt már. Nagyon sok esetben kinyírják az ember személyiségét, mert a tanárok nagyon sokszor ráerőltetik az akaratukat a diákra. Ha meg ellenkezik esetleg nem engedi át. Nem minden tanár ilyen, azt aláírom. A diák ilyenkor 3 dolgot tehet: meghajlik az akaratának és feladja az elveit. Lázad nyíltan, ami esetleg azzal is járhat, hogy kénytelen lesz elhagyni az egyetemet, vagy elfogadja azt, hogy a tanárnak más a világnézete, és csendben marad, viszont nem adja fel magát.


No, de összefoglalva a leírtak alapján inkább az intelligenciára szavazok.

2011. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!