Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A hangos kortyolásról le...

A hangos kortyolásról le lehet szokni? Mi van a hátterében?

Figyelt kérdés

Anyósom (49 éves) iszonyú hangosan kortyolgat. Szürcsöl is néha, mármint megemeli kicsit a poharat, de csak annyira, hogy szívással jőjjön belőle a víz. Ha fél centit megemelné jobban nem kellene szürcsölni. De ez csak egyik dolog: a nagyobb gond az állandó kortyolás. Nem megy le semmiféle ital a torkán anélkül, hogy ne hallatszana. Mintha még rájátszana, pedig tényleg nem teszi. Glug-glug-glug. Háromszobányira is áthallszik. Ha otthon szürcsölget, akkor nincs ezzel semmi gond, szíve joga. Viszont voltunk már vendégségben, amikor láttam rajta, hogy megpróbál normálisan inni, hát nem sikerült. A síri csendben ágyú erősségűnek hatottak a kortyok zajai... Figyelmeztettem már rá finoman, nehogy megértsem, de nem lett hatása. A fiai is mondták már, annak sem lett hatása.

Mi lehet ennek a hátterében? Berögződés vagy van olyan hogy valaki tényleg nem tud leszokni róla?


2011. szept. 22. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát ennél nagyobb bajod, ne is legyen az életbe az anyósoddal. Valószínű, hogy nem tud leszokni róla, hiszen te írtad, hogy vendégségben próbálta, de nem ment!
2011. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Ezek a fránya anyósok tényleg megkeserítik a menyek életét!!!! :D
2011. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
ez nem berögződés vagy szokkás kérdése,én is hangosabban iszom az átlagnál,de nem szándékosan...
2011. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy alkati dolog és ha akarna sem tudna rajta változtatni.Állítólag én is hangosan iszom, pedig igyekszek "kulturáltan", normálisan enni-inni.Én a saját kortyolgatásom nem hallom hangosnak.Ha szépen, lassan, kis kortyokat iszok, akkor is hallják, igaz, nem három szobányira, csak 1-2 méternyire.Engem mások csámcsogása például idegesít, de a hangos kortyolás inkább nevetséges számomra.
2011. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

"A síri csendben ágyú erősségűnek hatottak a kortyok zajai..."


Ezt a sort viszont bármelyik szépíró megirigyelhetné.

2011. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Mindenkinek vannak idegesítő dolgai, még egy anyósnak is :-)Engem az idegesít, ha valaki csámcsog, vagy szotyit rág és a szürcsölés is, de soha nem gondolkodtam azon, hogy tenni kéne ellene, mert fölösleges, nem lehet.
2011. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Ez aztán tényleg probléma... Azért iszik hangosan, mert sok levegőt nyel. És gondolom neki is kellemetlen ez anélkül is, hogy utalgatsz rá, valószínű, ha abba tudná hagyni már megtette volna. A szürcsölés viszont olyan dolog, amivel tudna mit kezdni, de végülis otthon ha így érzi jól magát legyen meg az öröme.
2011. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
A háttérben a te elviselhetetlen, idegbeteg természeted áll, de gyógyszerekkel kezelhető.
2011. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez a levegős dolog különösen érdekel, utánanézek. Esetleg más ötlet még?
2011. szept. 22. 12:35
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Valóban nagyon idegesítő, nekem anyám csinálja.
2011. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!