Úgy kellett a dokinak?

Figyelt kérdés

Egy kórház szülészetén történt, ismerősöm is a kórteremben lábadozott a szülés után, szem- és fültanúja volt az esetnek, ő mesélte.


Népes, jól öltözött kisvárosi cigánycsalád jött a kismamáért és a babáért a 4 ágyas kórterembe, hogy hazavigyék. A szülést levezető orvos is hamar előkerült - a szülés óta nem látták a szobában - és kezeit dörzsölve ott tüsténkedett a család körül, hogy ugye minden rendben volt, ugye, jó volt az ellátás, ugyebár, khm, meg hasonlók.


Ekkor előlépett a családfő és nagy tisztelettel rövid mondókába fogott: egyszerű szavakkal megköszönte az orvos munkáját és átadott neki egy hatalmas díszdoboz desszertet.


Az orvos átvette a dobozt, de képtelen volt eltitkolni csalódottságát és kézfogás helyett lekezelően kicsattant:


- Jóember ilyenkor nem desszertet szoktak adni a szülésznek!


Nagy csend lett. Aztán a férfi csendben megkérdezte:


- Bocsánat, hanem mit?


- Aki elégedett a munkánkkal, az borítékot ad, kérem szépen! Hagyományosan ez illik. Maguk nem hallottak még erről? Pedig van maguknál szaporulat szép számban!


- Bocsánat, ne haragudjon doktor úr és mennyit szoktak adni a népek?


- Hát... 30-40.000 forintot.


- Értem, elnézést kérek, tudatlan vagyok, de megoldjuk azonnal, engedelmével visszakérném a desszertet.


Kivette az orvos kezéből a dobozt, felnyitotta és kivett belőle egy köteg 20 ezres, majd 2 darabot átadott a kővé vált orvosnak, akin látszott, hogy a rosszullét kerülgeti. A többit zsebre vágta és a család kivonult a kórteremből.


2011. okt. 1. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Urban legend, kb egy hónapja hallottam ugyancsak azzal a sztorival, hogy egy ismerőse az illetőnek is épp ott volt, de azzal a befejezéssel, hogy a doki lenézően bejelentette, hogy nem szereti a bonbont, így visszakérte azt, és benne a 200 000-et is.


Amúgy jó sztori, de kár, hogy ahány hely, annyiféle változatban él.

2011. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Cigányok... Hát van ilyen de azért az orvosnak sem kellene ezért annyira szégyellnie magát, végül is ez a kapzsiság... De legalább megkapta amit akart.
2011. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Esti mese du. háromkor? (Bár ez még mesének is rossz...)
2011. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ezt még tőled sem vártam <covenant>, hogy egy több éve keringő urbánlegendet teszel ki, mintha veled/ismerősöddel történt volna meg!
2011. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves, bár én még nem hallottam :D

Az biztos hogy az én orvosom, ha kórházba megyek szülni, nem magánorvoshoz, akkor egy árva fityinget nem fog kapni, nehogy már fizessek az ingyenes szolgáltatásért...

2011. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: azt nem tanácsolom, mégpedig a te érdekedben. Érezhetően megvetéssel, utálatosan bánnak a nem fizetős betegekkel.
2011. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az lehet, de nem sokkal többet törődnek azzal sem, aki fizet, esetleg nem néznek le, azt meg kibírom arra az egy - két hétre, már hozzá szoktam 21 év alatt :P
2011. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ezt még tőled sem vártam <covenant>, hogy egy több éve keringő urbánlegendet teszel ki, mintha veled/ismerősöddel történt volna meg!"


Nem velem és nem is egy ismerősömmel történt meg, én is csupán kaptam, és kíváncsi voltam a reakciókra. Szerintem is csak kitalált sztori egyébként.

2011. okt. 1. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Még én sem hallottam... :-D


Persze...tudod ki fizetne az orvosnak több 10ezret mikor úgyis kap fizetést... az meg, hogy kevés az ő dolga. Ne belőlem akarjon jól-jobban élni. Kap fizetést, elégedjen meg vele, én tuti nem adnék neki.

2011. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én történetem rövid.


Tavaly nyáron rendszeres gyomortáji fájdalmakkal küszködtem. Egyik éjjel annyira rosszul voltam, hogy ügyeletes orvost hívott Édesanyám. Másnap elmentem a háziorvoshoz, aki elküldött a kórházba. Megállapították, hogy 12 mm-es epekövem van. Vissza a háziorvoshoz, aki elmondta, hogy mit nem ehetek. (Egyszerűbb lett volna, ha azt mondja el, mit szabad...)


Hiába tartottam a diétát, ismételten éjjel jött rám a rosszullét, de annyira, hogy felkelni sem bírtam. Ismét ügyeletes orvos, aki adott egy beutalót a sebészeti ambulanciára. RENDELÉSRE

2011. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!