Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kézfogásnál nő nyújt előre...

A kézfogásnál nő nyújt előre kezet, illetve az az ember, aki magasabb rangú. De mi van az alábbi esetekben? Ezzel kapcsolatban 2 kérdés merül fel bennem.

Figyelt kérdés

Mi van ha egy nő, és egy magasabb rangú férfi találkozik. Akkor ki nyújt kezet?


Illetve mi van, ha én tisztában vagyok az illemmel, de magasabb rendű ember nem, és nem nyújt kezet, akkor én nyújthatok, vagy akkor az olyan, mintha tiszteletlen lennék? Vagy nem is akar kézfogásra méltatni? Nem konkrét esetekről van szó.


2011. okt. 22. 22:15
 1/6 rémuralom ***** válasza:
A rangbeli különbség a femti esetben csak akkor számít, ha nem magánemberként találkoznak. Manapság társadalmi rangok szerencsére már nincsenek, csak a munka világában van beosztott, kisfőnök, nagyfőnök. Szóval csak ilyen üzleti és diplomáciai helyzetekben merülhet fel ez a kérdés. Ha nagyon nagy a rangkülönbség, akkor a rang számít, jelentéktelenebb különbségnél a nő nyújt kezet.
2011. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Mindig a nő nyújt előre kezet, testmagasság erre nincs befolyással.

Természetesen ha a férfi "tekintélyes" (szélső példa a pápa, bár ő nem kézfogásra nyújtja), akkor meg kell várni, amíg nyújtja.

Ha a "magasabb rendű" férfi nem tudja az illemet, akkor nincs gond, ha a nő nyújtja.

A gond akkor van, ha nem akar kezet nyújtani, akkor bizony félreérthető a helyzet.

Akkor is az, ha a nő magasabb rendűnek véli, de a férfi nem gondolja, hogy azért neki kellene előbb nyújtani.

2011. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én ezt úgy szoktam eldönteni h van 1 olyan h aki jön az nyújt kezet.

teh aki később ér az adott helyre attól várom a kezdeményezést.

Kivéve ha pl a főigazgatóval találkozok és én érek később,akk tőle mert sokkal magasabb rendű kissebb rendnél én így külömböztetem meg.

2011. okt. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hát vannak ötleteitek.

"Akkor is az, ha a nő magasabb rendűnek véli, de a férfi nem gondolja, hogy azért neki kellene előbb nyújtani."

Ezen éán is gondolkodtam. Önbecdsülés kérdése is.

2011. okt. 23. 18:41
 5/6 tyúk válasza:
ami még lényeges , ortodox zsidó férfi , nem fog kezet nővel ! .. nem illik megfeledkezni erről , amint egy magyar politikusnő , aki 3x is nekifutott , mert nem vette a lapot .!-))
2012. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem, iylen helyzetbe ritkán kerülök, de ha mégis, nem fogom feltétlen tudni, h az illető ortodox, ami mondjuk szívás, mert azt hiszi, megsértem. de kösz azért.
2012. jan. 27. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!