Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most komolyan bunkó vagyok,...

Most komolyan bunkó vagyok, mert megkérek valakit, hogy a vonaton ne mellénk üljön le a cicájával, mert a velem lévő kislány allergiás rá?

Figyelt kérdés

A párom 8 éves keresztlányával voltam a vonaton és már kb.10 perce ültünk a helyünkön, amikor egy lány felszállt a vonatra és letette a macskája dobozát a mellettünk lévő helyre. Mielőtt leült volna megkérdeztem, hogy milyen állat van nála(sötétben nem lehetett belátni a dobozba). Erre a csaj flegmán odamondta, hogy nem mintha közöm lenne hozzá, de egy cica. Én megkértem, hogy legyen szíves átmenni egy másik kocsiba, mert a kislány allergiás a macskára. Erre a csaj közölte, hogy neki egy bunkó se mondja meg, mit csináljon, ha a gyereket zavarja menjen ő máshova.

Nem akartam balhét, ezért átültünk mi, de csaj még a kalauznak is panaszkodott, hogy őt nem hagyom békében utazni.

Most tényleg bűn, hogy nem akartam, hogy a kislány rosszul legyen? Pár hónapja egyszer elfulladt a macskaszőrtől és én ezt akartam megakadályozni. Bunkó vagyok emiatt?

19/L


2011. nov. 4. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

A csaj elég bunkó volt.

Mondjuk én nem kérnék rá senkit, hogy miattam elüljön, hanem inkább én ülök el, de ez a reakció tőle nagyon bunkó volt.

2011. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen normálisan és jogosan szóltál.

Sajnos egy elkényeztetett tajparaszt volt a lány, nem te voltál bunkó.:)

2011. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Magam miatt én se kérek meg senkit, de a kislány miatt igen.
2011. nov. 4. 19:59
 4/12 bánomisén ***** válasza:
68%
Nem te voltál bunkó, hanem a macskás csaj.
2011. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Úgy tudtam, ilyenkor nem annak kellene felállnia, aki régebb óta ül a kocsiban. A gyerekek ugráltatásával kapcsolatban nem tudom, mi a szabály.
2011. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Utaztam kutyával vonaton, olyankor mindig megkérdeztem a kupéban ülőket, hogy kutyával jöhetek-e, mert vannak, akik vagy félnek a kutyáktól vagy allergiásak a szőrre.

Így általában állatbarátokhoz is kerültem, nem egyszer önszorgalomból meg is etették a kutyát az utastársak :)

2011. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Noha nagy macskás vagyok, és nem bírom azokat, akik csak úgy heppből ki akarják utálni a macskákat a közös kertből pl. - ebben az esetben meg lehet érteni, hogy nem kívánatos a macska jelenléte.

Átül máshova, valahol még örülnek is, én pl. biztosan szívesen láttam volna a cicával együtt :) (Bár ha ilyen bunkó, hogy meg se lehet kérdezni, mi van a dobozban, akkor nem biztos...)

Lehet, ideges volt a csaj, mert mondjuk máshol nem volt hely - de akkor is bunkó volt.

2011. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Rólam mindenki tudja, hogy imádom az állatokat, nem akarom kiutálni őket.

És a vonaton volt még bőven hely, mi át tudtunk ülni.

2011. nov. 4. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár a vonatkozó illemszabályt tényleg nem tudom! Azaz:

- Neked van több jogod a fülkéhez, mert hamarabb érkeztél? vagy

- annak illik elülnie, akinek még ha önhibáján kívül is, de gondja van a másikkal?


Dohányzás esetén tudom, hogy a dohányzónak illik megkérdezni, hogy rágyújthat-e. (Amikor voltak még dohányzó fülkék,az etikett így szólt.

Azaz a macskás folytat másokat potenciálisan zavaró tevékenységet (macskát szállít) - így neki kell alkalmazkodnia.

2011. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Dohányzó fülkében így van???

Én ezt nem értem. Direkt arra van a dohányzó fülke, hogy cigizhessenek benne, akinek nem tetszik, üljön nem dohányzóba.

2011. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!