Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen "sznob" kifejezéseket...

Milyen "sznob" kifejezéseket ismertek?

Figyelt kérdés

Bölcsészkaron tanulok, s bizony itt elhangzik jó néhány, amint a csoporttársaim előadják magukat.

Pár példa:

momentán

magasságában

ha és amennyiben

úgyszólván

mint olyan

randomszerűen


Illetve a sznob gesztusnyelv: a telefonálás megmutatása a kisujj és a hüvelykujj fülhöz tartásával, valamint az idézőjel "utánozása" a levegőben.


Stb.


2011. nov. 7. 14:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

"Úgy gondolom, hogy..." / "Én azt gondolom, hogy..."


Bevonz (ez különösen felb.sz)

2011. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Ezek közül szerintem egyik sem sznob! A gesztus a telefontartással, az már határeset!
2011. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Én azt tartom sznobságnak, ha valamit ki lehet fejezni magyar szóval, mégis idegen szót használnak rá. Ilyen sok van. Az idézőjel utánozása engem nagyon idegesít.
2011. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

A hiperkorrekciók sztem azok, pl amikor -ban -ben ragot használ akkor is amikor -ba -be kéne, vagy a "futok még egy kört" helyett "futom még egy kört".

Megüti a fülem mintha pöszén beszélnének.

2011. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, én ezeket a kifejezéseket gyakran használom,(kivéve : randomszerűen) mégsem vagyok sznob.

Szerintem ez inkább a választékos beszéd kategória, amit sok egyszerű ember is használ..

Mennyivel szebb igy kifejezni magunkat, mint ugy, hogy : vájjáá máá, na az az izéééé, mongyad máá..ez nagyon flesss, háhhá..húú ez kúúúl volt nagyon vazze..

2011. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezek a kifejezések nem utalnak sznobságra, osztom az utolsó véleményét, sokkal szebb, ha valaki választékosan tud beszélni.
2011. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudtam, hogy a műveltség sznob dolog.
2011. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Ezek sznob dolgok? Akkor én egy igazi sznob vagyok, ez meglepett... Bár a szavak egyik-másikára még csak-csak rá lehet fogni, de szerintem ezek a gesztusoknak közül sincs a sznobizmushoz.
2011. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

Ezek közül a momentán lehet tényleg nem sznob, de a 8-kor/8 órakor helyett a 8 óra magasságában már Grétsy László szerint is modorosság.

A "ha és amennyiben"-ről el nem tudom képzelni milyen helyzetben lehetne a legideálisabb kifejezési mód.

Az úgyszólván rendben van ha nem erőltetik.

"Mint olyan", na ezt is milyen helyzet kényszerítheti ki. :D

"Randomszerűen", ha a hosszú magyar "véletlenszerűen" helyett használják akkor simán "random", szintén nem indokolt.


A mobil meg sikkes cucc mint a divatos ruha, Brazíliában a diszkóknál álmobilokat is osztogatnak amivel lehet villogni.

A mobiltelefonálás kézjelzésével trendi és korszerű lesz az illető: :D

Főleg az ezer facebookos "ismerőse" előtt. :D

2011. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

randomszerűen hülyén hangzik, de a többi felsorolt kifejezés egyáltalán nem sznob, feltéve persze ha nem affektálva, rájátszva használják, hanem természetes módon. Ezek épp hogy inkább gazdagítják a nyelvet, ráadásul se nem valami idegen nyelvből átvett dolog, se nem valami új divatos cucc, hanem tök régi cuccok.


Természetesen mindent elő lehet adni affektálva is, de akkor se ezek a kifejezések lesznek sznob dolgok, hanem az előadás mód.

2011. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!