Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Óvodában évzáróra mit illik...

Óvodában évzáróra mit illik vinni, az óvónéniknek ha már "ballag"a gyerek?

Figyelt kérdés
Az óvodás gyereknek is szokás vinni virágot?És még kinek szokás ajándékot adni?(logopédusnéni,angoltanárnénéi)stb..Nálunk nincs olyan,hogy a szülők közösen vesznek ajándékot,mindenki egyénileg "oldja meg".
2009. máj. 15. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

anyukám óvóvő.

évzáróról mindig egy halom vágott virággal jön haza(és néha cserepessel is).

ajándékot is szokott kapni, általában vmi személyes jellegűt, pl a gyerek által készített műremek bekeretezve. néha vázát, meg kaspót(cserepes virággal együtt)


de ezek azajándékok úgyis azoktól a szülőktől vannak, akik úgy érzik, hogy sokat tett a gyerkeükért, egyáltalán nem csak "illendőségből", cs

2009. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, lemaradt a vége:

csak mert tényleg adni szeretnének vmi emléket köszönetképpen.

2009. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
8%
korbácsot :D
2009. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

virág, bonbon... nem kell semmi extra.

Én a dadusnéninek is vettem egy kisebb bonbont, ők is elég sokat törődnek a kicsikkel.

2009. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért!Én csak kérdezni szeretnénk a témával majdnem kapcsolatban!:)

Mi most költöztünk egy idegen kösségbe!Ezért mást nem tudok megkérdezni mert nem ismerek senkit szinte!Kisfiam középsös.Ilyenkor ha nem ballagunk kell valamit vinnünk?Igazából nem tudom mi a szokás mert most kezdtük az ovit kiscsoportba nem jártunk!Úgy vagyok vele hogy nagyon kedvesen fogadtak minket az oviba de kellemetlenül se szeretném magam érezni a többi szülö elött!

2009. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
dadus néniknak egy csomag kávé, v bonbon "az egész éves törődésért", óvónőknek virág, bonbon - de csak akkor, ha úgy érzed, tényleg adni szeretnél. a legtöbb szülő nem szokott, főleg nem középső csop végén.
2009. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közösen összeadott pénzből van egy-egy csokor virág és egy-egy ajándék a 2 óvónőnek és a dajkának. Ez van pedagógusnapra, a ballagó gyerekek külön is adnak virágot és ajándékot is. Pl.: váza, falikép, kaspó. (falusi ovi)
2009. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!