Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti mit gondoltok ezekről az...

Ti mit gondoltok ezekről az "illik tudni" dolgokról?

Figyelt kérdés

Az iskolai tanulmányok során tanultakat kérdezem. Már jópárszor hangot adtam a véleményemnek, de elég kevés embert foglalkoztatott.


11-es vagyok és meglátásom szerint az "illik tudni" és a "hozzátartozik az általános műveltséghez" érveket mindig a bölcsészpályára készülők hangoztatják nagy előszeretettel.


Érdekes, illik tudni, hogy Petőfi írta Az alföldet, illik tudni, hogy az Isteni színjátékban tercina-rím van, illik tudni, hogy Vörösmarty mikor élt, és illik tudni, hogy ki írta a Decameront.


És azt miért nem illik tudni, hogy osztunk törteket? Hogy hatványozunk hatványt? Miért nem illik tudni, hogy hogyan zajlik a fotoszintézis? Hogy hogy működik az emberi test? Miért nem illik tudni Newton törvényeit, vagy azt, hogy savat öntünk lúgba vagy fordítva?


Nekem már elegem van a sok nyavalygó hülyegyerekből, hogy "dehát erre sosem lesz szükségem", meg "fúúúúj, ez biológia, ez kémia, én ezt utálooomm..." - az ilyeneknek kívánom, hogy egyszer öntsék össze a WC-ben a hypot Domestossal!


2011. dec. 26. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Hasonlóan gondolkodom.

Sosem érdekelt hogy milyen napon volt milyen háború 6 országgal arrébb (megelégszem a magyar dolgokkal évszázad pontossággal,és a külföldi nagyobb eseményekkel)

Sosem értettem mit gondolt a költő...és ha csak épp drog hatása alatt állt?

sosem érdekelt hogy a csak afrikában élő nemtduommilyen növény milyen specifikációi léteznek,hogy szaporodnak.


Hülye sosem használt műszaki törvényeket sem sok értelme van tudni olyannak aki nem használja,de érdekes hogy a műszakis dolgokra sosem mondják hogy illik tudni.

Igy ment tönkre kolléganőm moniora amikor vizes törlővel lemosta működés közben,nem tuván hogy azt nem nem illik,hanem nem szabad.Igy égette le a konyháját ismerős,aki a teszkós lábasba olajat melegitett ami kigyulladt,és ő vizzel oltotta.Nem tudta hogy nem szabad. És még sorolhatnám.


És jó a megállapitás,bölcsész és hasonlóak jönnek elő ezzel mindig...

De ők azok is akik kétségbeesve telefonálnak ha valami nem működik...akkor szoktam megkérdezni,hogy na mire gondolt a költő?

2011. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
azt gondolom, hogy hypot és domestost össze lehet önteni, de sósavat nem szabad egyikkel se.
2011. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

"

És azt miért nem illik tudni, hogy osztunk törteket? Hogy hatványozunk hatványt? Miért nem illik tudni, hogy hogyan zajlik a fotoszintézis? Hogy hogy m....blablabla".


De igen azokat is illik tudni. Arról van szó csupán, hogy nem tudod (pl.:) mikor kezdődött a második világháború és ezt valaki megjegyezte neked, hogy "illik tudni", te meg elkezdted játszani az eszedet és megpróbáltál visszavágni olyan dolgokkal, amiket szintén "illik tudni" most pedig itt játszod nekünk az eszedet kis középiskolás létedre.


Amúgy fogadni mernék, hogy nem tudod, hogyan működik az emberi test, illetve a fotoszintézis. Ennyit erről.

2011. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

"az ilyeneknek kívánom, hogy egyszer öntsék össze a WC-ben a hypot Domestossal!"


Mert akkor mi lesz, okostojás? Tiszta WC.

2011. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Illik tudni a jelesebb magyar és világirodalmi műveket.

Illik tudni a fontosabb matematikai,fizikai,kémiai összefüggéseket!

Illik tudni a magyar és a világ történelem jelesebb eseményeit.

Illik tudni a földrajzot.

Illik tudni a biológiát!

Nem ok nélkül tanítanak annyi tantárgyat az iskolákban.

Mindegyikre szükség van az általános műveltséghez,és sok esetben az életben is szükséges.

2011. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na hát akkor enyit a kémiáról!

Én a régi munkahelyemen (preszó, bár ez lényegtelen) mindig a következő képpen tisztitottam a wc-t

Bele öntöttem 1dl hippot-1dl dometost-1dl sósavat és spékeltem fél üveg ecettel, még sem történt semmi baj, csak patyolatt tiszta volt a wc.

2011. dec. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én gyakran megdöbbenek, amikor egyszerű, biológiai dolgokat nem tudnak az emberek. És miért? Mert, hogy ez nekik úgy sem kell. Így lesz a fóka kétéltű (nem vicc, ezt nekem mondták élőben), és így nem isznak vizet (tényleg nem) egy csomóan, mert, hogy nem szeretik az ízét. Aztán meg kiszédülnek előadásról.
2011. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általános irodalmi és történelmi tényeket épp úgy illik tudni, mint azt, hogy hogyan számítunk területet/kerületet, vagy hogy miért esik a hó, miért van nyáron meleg, miért lesz rozsdás a vas, stb. Ha másért nem, hát mert egyszer a gyereked kérdezni fogja, és elég gáz, ha nem tudsz rá mit mondani - tapasztalat :) Egyrészt, emlékszem, hogy ezeket én is megkérdeztem a szüleimtől, meg még sok mást is, másrészt a saját gyerekem négy évesen tőlem kérdezi ugyanezeket, nekem nagyon kellemetlen lenne, ha nem tudnám neki megmagyarázni. Ettől függetlenül sem a fizikát, sem a kémiát nem szerettem tanulni, amikor kellett. De amit "illik tudni" azt a mai napig tudom, még ha a többire tényleg nincs is szükségem.
2011. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

11.-es vagyok, magyar és töri faktos, és ráadásul valószínűleg bölcsész leszek.

Mégis azt mondom egy csomó mindenre a biológiából, kémiából, fizikából, földrajzból, matekból, meg még tudom is én miből, hogy 'illik tudni'. Ez nem attól függ, hogy bölcsészkedős az illető, inkább értelmi szinttől. Úgy értem, hogy fel kell ismerni, hogy azokban a tárgyakban, amiket lesz.runk, vagy utálunk, ugyanúgy vannak olyan dolgok, amik nélkül szinte nem is lehet boldogulni. Érdekes egyébként, hogy én megosztva mindkét irányból (reál és humán) hallom, hogy ezt meg azt illik tudni.



" Nekem már elegem van a sok nyavalygó hülyegyerekből, hogy "dehát erre sosem lesz szükségem", meg "fúúúúj, ez biológia, ez kémia, én ezt utálooomm..." " --> erre a részre csak annyit, hogy hallgasd meg ugyanúgy a reál beállítottságúakat is, UGYANEZT mondják mondjuk a magyarról, ugyanígy. Engem az zavar veszettül, még se jövök ide pampogni.


17/L

2011. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Én pont az irodalom és a történelem nagy részével vagyok úgy,hogy nem igazán érdekel,úgyhogy ha valaki ezzel akar nekem többnek tűnni,hogy ő művelt,és nekem ezeket "illik tudni",akkor én is kérdezek tőle egy pár dolgot,amire nem tud válaszolni,csak azért mert én azokat tanultam,vagy azok érdekelnek.
2011. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!