Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Érkezik hozzám egy lengyel...

Érkezik hozzám egy lengyel cserediáklány (18 éves). Úgy tudom, hogy ilyenkor a vendéglátónak illik ajándékot adni a vendégnek, de nekem semmi tippem nincs, hogy mi legyen az. Esetleg ötlet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 20:44
 1/7 anonim válasza:
100%
Vehetsz neki plüssfigurát,bögrét,karkötőt,smink készletet,mellé csokit,bonbont,valami hazai bort a szüleinek...Nekem ezek jutottak hirtelen eszembe.Én is voltam cserediák,én tehenes bögrét kaptam,meg bonbont.A szüleimnek meg pezsgőt meg csokikat vettek.Én meg neki mindenféle hazai csokit vettem.
2009. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy neked kéne ajándékot venned.Mi sulinkban is sokan fogadtak cserediákot és senki nem vett semmit.De ha mindenáron akarsz venni neki valamit,akkor valami magyaros dolgot(Tokaji-bor,szalámi,egy doboz barna Sopianae).

Meg tegyél webcamerát a szobájába és add meg a címet.De ez csak vicc.

2009. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia.Hozzám finn jött a multkor.Ő az érkezésekor adott ajándékokat, mind finn cucc volt. 5tábla csoki, egy kisebb cuki törölköző és egy nyaklánc ezeket kaptam töle. =) aztán anya csomagolt neki sok magyar édességet és egy kis ezüst medált amin a nagy Magyarország volt és kidomboritva a kicsi. De ezen kivül a sulitól kaptak pólót, tollat, karkötöt. Meg volt aki valami piát vett mondjuk egri bikavér.
2009. máj. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami hungarikumot :)
2009. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont azt akartam írni,hogy hungarikumot:DMondjuk adj neki egy matyó ruhát XD,biztos értékelni fogja:D
2009. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok a buta, de tudomásom szerint a vendégnek kell ajándékot hoznia :)

Nálunk is így történt amikor külföldit fogadtunk, ő hozott nekünk valamit :)

De nincs kizárva az sem, hogy te ajándékozz neki valamit.

2009. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
21%
valamit adj neki amire mindig emlékezni fog pl vidd el egy kocsmábaxD, vagy adjá neki unicumot hogy pozitívan gondoljon Magyar országra vagy egyszerűen dugd meg vagy ha te is lány vagy akkor nyali fali:D
2010. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!