Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik rendelni vacsoránál?

Mit illik rendelni vacsoránál?

Figyelt kérdés
Barátnőmet eddig csak ebédelni hívtam meg, ott előétel, főétel és desszert volt, italnak traubit rendeltünk. De most vacsorázni viszem egy félig pizzéria félig étterem szerűségbe (egy nyugis csendes hely). Maximum két fogásra gondoltam, de lehet hogy csak 1 féle lesz, ilyenkor úgysem eszi degeszre magát az ember, és legalább el is fogy amit elénk raknak. A pizzát szereti, lehet az a vacsi? Vagy esetleg valamilyen spagetti, mert azt is szeretjük? Esetleg valami mást tudtok ajánlani? Ital mi legyen, ha egyikünk sem iszik alkoholt (ásványvíz vagy üdítő).
2009. jún. 9. 18:26
 1/7 anonim válasza:
Szerintem a pizza nagyon gyorsan elfogy és akkor bámulhatjátok az üres tányért. Én inkább több féle dolgot rendelnék, pl. grillezett csirkemell petrezselymes burgonyával és paradicsomsalátával. Innivalónak pedig narancslevet. De ízlések és pofonok :)
2009. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne tervezz ennyire előre! Rendeljetek azt, amit ott megkívántok. A pizza is jó, tészta is, frissen sült is, szerintem ez nem etikett kérdés. Ha jól esik utána még desszertet is ehettek, bár ez már így sem egy fogyis étrend.

Mivel én a pizzától eszméletlenül szomjas szoktam lenni, ásványvizet szoktam kérni citromkarikával, nekem az oltja legjobban a szomjamat.

2009. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mondjuk meg sem bírok enni egy egész pizzát egyedül.

De igaza van a második válaszolónak, nem kell ezt ilyen görcsösen tervezni, azt egyetek, amihez éppen kedvetek van.

2009. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért van étlap, hogy onnan bármit válassz!

És hasonló okok miatt is van az itallap.

2009. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nincs ilyen, hogy mit illik

amit enni akartok azt rendeltek

mellesleg, hogy gondolod, hogy majd rendelsz a barátnőd helyett is. Komolyan te nem voltál még étteremben???

2009. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Természetesen megbeszélem majd vele is, hogy mit szeretne enni. De ha azt mondja h. nem is tudom, akkor nekem kell ajánlanom valamit. ez volt mikor ebédeltünk is.
2009. jún. 10. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg zavarban van, ha nem ismeri az anyagi helyzetedet, nem tudja, mennyit/mennyire merjen válogatni.

Nem kötelező levest, előételt rendelni (bár vannak néha "falatkák", amiből akár ketten is ehettek egy adagot, csak hogy teljen az idő, míg a rendelés megérkezik :)).

Nyugodtan ajánlhatod a pizzát, spagettit - de jobb, ha ő választja ki a feltéteket.

Speciel én pont azért szeretek étterembe menni, hogy ketten is ehetünk két teljesen különböző dolgot ;-).

Italnak bármi jó, amit szerettek. Nekem illene egy kóla akár, kicsit ébren tart :) De pizzához a paradicsomlé is szuper, már ha szeretitek.

Ne izgulj, és bátorítsd, hogy megismerhesd az ő ízlését.

2009. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!