Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szüleim miatt kötelességből...

A szüleim miatt kötelességből részt kell vennem a Szalagavatón ugye? 18F

Figyelt kérdés
Személy szerint nem akarok részt venni az osztályommal semmiféle rendezvényen, kiránduláson (kölcsönös ellenszenv szinte mindenkivel) úgyhogy a legboldogabb akkor lennék ha kihagynám. Viszont a szüleim roppant csalódottak voltak mikor ezt felvetettem, anya teljesen magába zuhant, nem hittem volna hogy ilyen fontos egy előre megszervezett, max 1 óráig tartó ide oda lépegetés, s azt sem gondoltam volna hogy egy ilyen, megfoghatatlan dologért és ruhaért cserébe megéri 60 ezer Ft ott fizetni. De ha mar ennyire fontos nekik akkor meg kell tennem ugye?
2012. márc. 30. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles megtenni. Én nem szerettem az osztályt, de megcsináltam. Veszíteni nem fogsz vele, az biztos. Szerintem csináld meg.
2012. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg kell tenned. nem azért megy az ember szalagavatóra, mert szereti az osztályát, hanem azért, mert ez egy egyszeri ilyen alkalom az életében, és az ő avatásáról van szó, nem az osztályéról. Bár, őszintén megmondom, mint szülő, kétségbeesnék, ha ilyen antiszociális gyerekem lenne. Rettegnék attól, hogy nem fog tudni beileszkedni később sem máshová és örökké boldogtalan kivert kutya lesz.
2012. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg rettegnék attól, hogy vajon mi miatt nem tud beilleszkedni...Talán nem is ő a rossz, hanem a többiek.
2012. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

attól, h valaki nem jön ki az osztályával, még lehet normális ember.

nálunk az egyik srác csak a tűzésen vett részt, se táncot nem tanult, különösebb ruhát sem bérelt. élsportoló volt, nem tudott volna bejárni próbákra bohóckodni.


azért a tűzésen te is vegyél részt, táncolni nem muszáj, ha nem szeretnél. a szüleidnek próbáld elmagyarázni, hogy te így protestálsz az osztályod ellen. még mindig jobb, mintha verekednél velük a szünetekben :)

2012. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ha másért ne, akkor anyukámért megcsinálnám, főleg ha látnám, hogy milyen rosszul esik neki.
2012. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kötelezővé volt téve, de nem akartam részt venni benne, nem is vettem részt. Ma is örülök, hogy sikerült érvényre juttatni az akaratomat az elnyomással szemben.


A szüleim elfogadták a döntésemet.

2012. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is elmentem a szalagavatómra úgy, hogy semmi kedvem nem volt hozzá, aztán hamar leléptem. ha nagyon nem akarsz, jelentsd be időben, hogy nagyon sajnálod, de pont elutazol
2012. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 füzzike81 válasza:

Kedves kérdező!

Nekem volt egy szalagavatóm, de év végén megbuktam és az utolsó évfolyamot megismételtem. A "második" szalagavatón már nem vettem részt. Az elsőt is utáltam, és mikor sikerült levizsgáznom mindent elégettem. A fotókat, a tarisznyát, a videokazettát. Most már jó 10 év távlatából bánom, hogy így tettem. Az idő sok fájdalmat elhalványít, bánni fogod, ha kihagyod. Engem is gyűlöltek, kiközösítettek, az utolsó szamárpadba kellett ülnöm mert senki sem tűrt meg maga mellett. De ma már alig emlékszem valamire. Az élet nehézségei, a megélhetés a mindennapi felnőtt gondok elhalványítják ezeket a dolgokat. Egyszerűen csak ess túl rajta. Muszáj. Később így lesz nyugodtabb a lelked.

2012. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!