Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lesz valakiből vegetáriá...

Miért lesz valakiből vegetáriánus?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Ez az önelégedetlenség jele. Vannak olyanok akik úgy gondolják magukról hgoy kövérek és nem esznek semmi kalóriásat. Így kihagyják a húst, zsírokat és egyéb tartalmas illetve kevésbé tartalmas kajákat. Persze lehet azért is mert úgy gondolják hogy a húsok tele vannak baktériummal, vagy az állatok életben maradásáért kampányolnak.
2012. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

A nagyobb resze azert, mert tuljatsza a szerepet.

Vilag eleteben egy senki volt aztan igy probalja meg magat ertelmesnek feltuntetni meg persze azzal, h nem reggel a facebookra meg nem jar bulizni meg stb.

2012. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Az első két, kicsit primitív véleménnyel szemben elmondom az én sztorimat. Előre bocsátom, hogy én nem lettem teljesen vegetariánus, de nagy mértékben eltolódtam a növényi koszt felé. Ez nálam úgy volt, hogy elég sokat olvastam az egészséges táplálkozásról, a betegségek megelőzéséről. És valahogy úgy találtam, hogy mindenütt a zöldségeket, gyümölcsöket, magvakat ajánlják, és javasolják a húsok és más állati eredetű termékek visszaszorítását. Na én ezt megvalósítottam a saját kis életemben, és éreztem, hogy nekem így sokkal jobb. Frissebb vagyok, kevesebbet vagyok megfázva, úgy általában javult a közérzetem, és a laboradataim is jó irányba mozdultak. És nekem nem okozott olyan marha nagy erőfeszítést az átállás, hamar megszoktam, hogy nem sok húst eszek valamivel, hanem valamit (zöldséget) egy kis hússal, csak mint táplálékkiegészítő. Én nem jutottam el a teljes vegatarianizmusig, de gondolom, más ugyanezen az úton továbblépett. És én e miatt nem érzem magam se kielégületlennek, se szélsőségesnek, se megjátszósnak stb.
2012. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Van aki vallási okokból. (A hinduizmusnak és a buddhizmusnak vannak vegetáriánus követői.) Mert nem akar osztozni abban a bűnben, hogy a kedvéért ölnek meg állatokat. Vagy nem a vallása miatt, de ugyanilyen okból.
2012. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az állatmegöléses részt nem osztom, mert azt az állatot, akit te nem eszel meg, megesz más, és elvileg az állatok is ragadozók, ez az élet rendje.


Azt nem értem amúgy, hogy mért egészségesebb növényeket enni? Mert ha így van, akkor mért nem lettünk alapból növényevők?

2012. ápr. 22. 21:33
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Adok egy normális választ erre azt mondjátok primitív, már ne is haragudjatok de a primitívek ti vagytok meg a vegetáriánusok.
2012. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kicsit primitívért, nem akartam bántani vele. Mondjuk akkor inkább azt, hogy egyoldalú, a valóságot nem mindenben tükröző válasz volt szerintem.


Megint nem bántani akarok, de a kérdező a kommentben butaságot kérdez. Mi az, hogy ha egészségesebb a növény, miért nem lettünk alapból növényevők? Ez így marhaság, különböző fajok vannak, a növényevőknek a növény az egészséges, a húsevőknek a hús. Csak ott a bibi, hogy az ember nem húsevő, hanem mindenevő. Olyasmi mint a csimpánz vagy a disznó. És mikor látsz te egy csimpánzot vagy egy disznót húst enni? Elárulom, hogy nagyon ritkán. Mert a mindenevés alapvetően növényi táplálékot jelent, amit eszenciális fehérjékkel ki kell egészíteni, és ez kétségtelenül a húsból a legkézenfekvőbb. De ahogy egy disznó is elél hús nélkül (bár ha nagyon muszáj, fog magának csirkét, ha teheti, egy vaddisznó is néha valamit, vagy akár dögöt is eszik), úgy egy ember is lehet vegetariánus. Ez közelebb áll a fajunk táplálékszükségletéhez, mint az a nagy mennyiségű hús, ami ma a kultúránk részéve vált. És ráadásul ez egy új jelenség, még pár évtizede is falun egy héten egyszer vágtak csirkét, amit 3-4 ember evett, aztán ennyi volt az összes hús szinte, hogy még szegényebb korokról már ne is beszéljek. A szervezetünk nincs felkészülve nagyobb mennyiségű hús befogadására, ezért aki tartósan sok húst eszik, az ettől önmagában beteg lesz, elsavasodik stb.

2012. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj én értelmes tényeket adtam le, a vegetáriánusok logikáját követtem, ezek miatt a dolgok miatt lehetnek zöldségzabálók...annyi bolond ember van akik ilyenekre gondolnak mint az állatok védése, az elhízástól való örökös félelem, stb, szóval elhiszem hogy primitívnek nézted a válaszom, de nem a válaszom primitív, hanem a vegák gondolkodásmódja az.
2012. ápr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, köszönöm a kimerítő választ, így már valamivel világosabb. de amit Te írsz, az sem ad magyarázatot arra, miért vonja meg magától valaki TELJESEN a húst. Külön étlap van nekik, stb., pedig ha azokat a szükségleteket követnék, amit Te mondasz, akkor meg tudnák enni mondjuk egy étteremben, ha éppen úgy adódik.
2012. ápr. 25. 18:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Na ebben nagyon egyetértek, és ezen a ponton megfogtál. Ahogy írtam, én se vagyok teljesen vegetariánus, csak nagyrészt és alapvetően. Én magamtól többnyire már nem választom a húst, magamnak ritkán és csak kiegészítő jelleggel csinálok, de ha úgy adódik, különösen étteremben, vendégségben, meg tudom enni, és tudatosan nem is akarom elveszteni a hús megemésztési képességét. A teljes vegetarianizmus az én nézőpontomból már dogmatizmusnak tűnik, de megértem és elfogadom olyan alapon, hogy a túlnyomórészt növényi kaja nekem nagyon jót tett. Gondolom, más is ezt élte át, ezért váltott teljesen erre.
2012. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!